Pan Babiš má asi nervy na pochodu... Premiér domluvil a ČT nasadila to nejlepší

03.02.2021 16:59 | Zprávy
autor: jav

Ostrý výstup premiéra Andreje Babiše k rozhodnutí Ústavního soudu, které zrušilo podstatnou část volebního zákona, mělo za následek podobně ostré reakce z obrazovky České televize. Respondenti šli v pořadí Daniel Kroupa, který premiéra vypeskoval za ignoranci ústavního systému, poslanec KDU-ČSL Marek Výborný, který se posmíval, že premiér má po včerejším předvolebním průzkumu asi nervy na pochodu, a bývalý ústavní soudce Stanislav Balík, který odmítl, že by jeho nástupci sledovali nějaké nekalé záměry.

Pan Babiš má asi nervy na pochodu... Premiér domluvil a ČT nasadila to nejlepší
Foto: archiv
Popisek: Chartista Daniel Kroupa

Premiér Andrej Babiš ve velmi ostrém vystoupení obvinil Ústavní soud z vměšování se do politiky. Jeho předseda Pavel Rychetský podle něj usiluje o vlastní politické ambice a své ústavní funkce využívá k prosazování těchto zájmů. Babiš jej přímo vyzval, ať se vyjádří k informacím, že výměnou za vstřícný postoj k žalobě senátorů STAN má být tímto hnutím navržen na prezidenta republiky.

Česká televize okamžitě po premiérově tiskové konferenci volala jednomu ze svých nejčastějších respondentů, politologovi Danielu Kroupovi. Ten vyjádřil názor, že to není Ústavní soud, ale spíše premiér, kdo zpochybňuje a ohrožuje ústavní systém. „Politici mají soudy respektovat,“ poučil Kroupa.

„Domnívám se, že pan premiér zjistil, že zrušení těch pasáží volebního zákona jej poškodí, a prostě vybuchl,“ dodal. Rychetského naopak vzal v ochranu, jeho vystoupení prý možná byla „nad rámec toho, co očekáváme od předsedy Ústavního soudu“, rozhodně ale prý nebyla stranicky zaměřená.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukrajinci na své hrdlořezy nedají dopustit. Nikoho jiného nemají

16:25 Ukrajinci na své hrdlořezy nedají dopustit. Nikoho jiného nemají

POHLED IVANA HOFFMANA Bublina politiků si ráda navzájem dává řády medaile. Lidé už to považovali za …