Pane pražský primátore, během půl hodiny nám deset černochů nabízelo drogy a sex, co s tím děláte? Hřibova odpověď občana šokovala

23.07.2019 12:34

Když se na kraji června letošního roku konal Rodinný den v pražské Stromovce, jeden z občanů počkal, až primátor Hřib (Piráti) sejde z pódia a ještě předtím, než prý prchl, ho zastavil svým dotazem. Ten se týkal drogových dealerů v centru Prahy.

Pane pražský primátore, během půl hodiny nám deset černochů nabízelo drogy a sex, co s tím děláte? Hřibova odpověď občana šokovala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídři České pirátské strany, Praha Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 + STAN) představili své programové prohlášení i nové členy Rady hl. m. Prahy

Anketa

Kdo je nejlepší prezident?

hlasovalo: 14010 lidí
Muž, jehož identitu ParlamentníListy.cz znají, nám sdělil podrobnosti shora uvedeného setkání s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem. Obyvateli Prahy šlo přitom o jediné. Zjistit, jak vedení metropole řeší bolavou situaci v centru města, kdy de facto na každém rohu čekají afričtí dealeři drog a nabízejí své zboží zejména zahraničním turistům.

Tak byl ostatně koncipován dotaz muže, jemuž pracovně říkejme Petr Novák. Svou identitu za žádných okolností prozradit nechce, jelikož jde o podnikatele v oblasti zahraničního obchodu.

„Primátor odcházel z pódia, řekl bych, že přímo prchal, ale podařilo se mi jej zastavit a popsat mu své pár dnů staré dojmy. Šli jsme centrem města s partnery ze zahraničí a hovořili anglicky. Byl večer. Snad na padesáti metrech nás zastavilo kolem deseti černochů, všichni nabízeli prostitutky nebo drogy. Bylo to velmi nepříjemné nejen pro mne, ale v němém úžasu byli také mí obchodní partneři. Toto přesně jsem panu primátorovi řekl do očí,“ prozradil redakci pan Petr.

Co bylo pak, jej doslova zarazilo.

„Pan primátor byl z dotazu značně zaskočený, to bylo vidět. Reagoval tak, že mi řekl, že o žádných problémech neví. Že nic podobného mu nikdo neříkal,“ popisuje další vývoj událostí obyvatel Prahy.

Ani tím ale dialog s hlavou české metropole neskončil.

„Poté, co mi řekl, že je asi vše v pořádku, jsem mu navrhnul toto: Pane primátore, jste mladý člověk, vezměte dva cizince a projděte se centrem města. Garantuji vám, že vás osloví stejné množství Afričanů jako nás a budou vám nabízet drogy. Nechápu, proč tam není nikde dodávka a kamery, které by to vše snímaly, nebo proč tam nesedí noční starosta,“ uzavřel pan Petr.

Primátor Hřib prý „čuměl jako opařenej“ a slíbil, že se zeptá radního pro bezpečnost, zdali jsou tyto informace pravdivé.

Únorová reportáž serveru Extra o drogách v centru Prahy

Jestli se tak skutečně stalo, zjišťovaly ParlamentníListy.cz v pondělí. Radním pro bezpečnost (a rovněž pro oblast životního prostředí, infrastruktury a technické vybavenosti) je Petr Hlubuček (Spojené síly pro Prahu). Na dotaz ovšem během čtyřiadvaceti hodin nereagoval.

Vlastní zkušenost s centrem Prahy mají také redaktoři ParlamentníchListů.cz. Když se před časem vydali na pracovní schůzku do ulice Ve Smečkách, kterou najdete přímo v centru na Novém Městě u Václavského náměstí a kde sídlí legendární Činoherní klub, narazili nejen na dva dealery, ale rovněž na prostitutky a naproti stojícího pasáka.

V momentu, kdy kolem projížděla hlídka městské policie, si muži zákona a zmíněný pasák zamávali, totéž gesto posléze mířilo na dvě lehké děvy. Ty nám své služby nenabízely, jeden africký drogový dealer ano. Lámanou angličtinou naznačil, že zboží nemá u sebe, ale kdesi v okapu nebo pod parapetem. To už jsme ovšem na vlastní kůži vidět nechtěli.

Byl všední den kolem čtvrté hodiny odpoledne.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Gott to celé kryl: Co vyšlo najevo po smrti Lasici

13:03 Karel Gott to celé kryl: Co vyšlo najevo po smrti Lasici

Slovenský herec Milan Lasica před rokem v knize Takový byl Karel Gott prozradil, jak s mistrem tajně…