Pekarová: Okamura, potomek migranta, je proti migraci. Terorismus páchá Balda a Rusové

24.08.2021 13:08

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) vystavila Andreji Babišovi strašlivé vysvědčení. Jedna z lídryň koalice Spolu má za to, že Babišovi jde především o osobní prospěch, nikoli o ČR. Andrej Babiš dělá všechno pro to, aby se zapomnělo na 30 tisíc obětí covidu. Aby se zapomnělo na to, že ještě před pár měsíci jsme se báli o to, aby nám nezkolabovalo úplně zdravotnictví. Brutálně nás zadlužil a žene Česko do bankrotu. To je strašná vizitka vládnutí. Musí to skončit, tepala Babiše Pekarová. Došlo i na migraci.

Pekarová: Okamura, potomek migranta, je proti migraci. Terorismus páchá Balda a Rusové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně TOP 09 a jedna z lídryň pravicové koalice Spolu, to jest koalice ODS, lidovců a TOP 09, poskytla rozhovor CNN Prima News.

Zdůraznila v něm, že koalice Spolu posiluje, zatímco koalice Pirátů a Starostů klesá. Bohužel posiluje i hnutí ANO Andreje Babiše a i když je do voleb ještě relativně daleko a dá se očekávat leccos, trendy podle Pekarové naznačují, kdo nakonec bude hlavní opoziční silou proti Babišovi koalice Spolu.

„Já vidím obrovský potenciál pro naši koalici, vychází nám to z těch průzkumů, být těmi, kteří mají jedinou šanci porazit hnutí Andreje Babiše a ukončit to chaotické vládnutí."

„Andrej Babiš dělá všechno pro to, aby se zapomnělo na 30 tisíc obětí covidu. Aby se zapomnělo na to, že ještě před pár měsíci jsme se tady báli o to, aby nám nezkolabovalo úplně zdravotnictví. Vzpomeňme si na to, že jsme nemohli z okresu do okresu. Že tady byl chaos v základních věcech a opatřeních. Důvěra lidí v to, že ten stát je vůbec schopen nějak řídit tu epidemii klesla úplně na nulu. A toto všechno bychom mu měli sečíst u voleb. Včetně toho, že byť to nebylo tak nutné, tak nás brutálně zadlužil, děti neví, z čeho to budou splácet, na to nedává žádnou odpověď,“ rozjela se Pekarová Adamová.   

„On sám necítí žádnou zodpovědnost, on sám se bude válet na francouzské riviéře v důchodu. On je zabezpečen na několik generací dopředu. Ale my to musíme řešit. Tohle musíme mít na mysli u voleb, že to je člověk, který nás brutálně zadlužil a žene tuto zemi k bankrotu. A zároveň ohrozil ty nejzranitelnější obyvatele, vždyť jsme jednou ze zemí s největším počtem obětí na počet obyvatel. Jsme mezi čtyřmi zeměmi na světě s největším počtem obětí covidu. To je strašná vizitka vládnutí hnutí ANO a myslím, že je na čase to ukončit,“ ostřelovala Babiše dál a dál.

Andrej Babiš svými trvalými útoky na Piráty a Starosty ukazuje, že nemá vlastní téma a snaží se to zamaskovat tím, že spustil hnojomety proti oběma opozičním koalicím. Pohled na fakta totiž ukazuje, že Babišův Agrofert, dočasně odložený ve svěřeneckých fondech premiéra, bohatne víc a víc, ale republika zdaleka tak neprosperuje.

Proto bychom se neměli zabývat tím, co kde vytáhne jeho PR tým za lež. „Mě vždycky rodiče učili, že kdo lže, ten krade,“ přisadila si ještě Pekarová Adamová.

Zdůraznila, že prezident Miloš Zeman a Andrej Babiš si jdou vzájemně na ruku, ale pokud se ho voliči nezaleknou, rozdají karty tak, že vládu dokážou sestavit jen 2 opoziční koalice, tak ani Zeman podle ní nehodí tuto zemi do hluboké politické krize.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Nová vláda bez Babiše musí podle Pekarové Adamové vrátit do české politiky slušnost a věcnost a musí řešit skutečné problémy této země.

Pozornost věnovala také uprchlické krizi. Podle Pekarové Adamové je to problém, který má mnoho vrstev. Jednu vrstvu představují afghánští spolupracovníci českých vojáků, kterým jsme podle Pekarové Adamové museli pomoct, protože jinak bychom vypadali jako absolutně nespolehlivý partner do budoucna před kýmkoli v zahraničí.

„A druhá rovina. Pojďme se podívat, kdo tady spáchal teroristické činy. Tak letos vyšlo najevo, že státního terorismu se tady ve Vrběticích dopustili Rusové. To je jasný fakt. Další jasný fakt je, že odsouzeným teroristou v České republice byl pan (Jaromír) Balda, který si to odseděl a který byl příznivcem SPD. SPD tady tyto nálady pravidelně rozdmýchává,“ udeřila Pekarová Adamová na SPD.  

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

„Největším bojovníkem proti migraci je právě potomek migranta. Takže já jsem sama přesvědčena o tom, že ta rozumná pozice, společná pozice EU - ochrana vnějších hranic a vrácení žadatelů o azyl bez nároku do země původu, to je ta správná cesta. My dlouhodobě odmítáme kvóty.“ zdůraznila ještě.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

koaliční potenciál

Otevřeně uznáváte, že ANO nemá téměř žádný koaliční potenciál. Čím to podle vás je? A jak to změnit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A zase o kousek  evropštější. Fiala představil, jak voličům sebere jeden den

16:32 A zase o kousek evropštější. Fiala představil, jak voličům sebere jeden den

Vláda dnes schválila ústavní novelu a nový předpis o správě voleb, předpokládající mj., že by se vol…