Petříček kandiduje do vedení ČSSD. Vysvětlil, jak jí chce získat zpátky voliče

20.01.2019 7:47

Ministr zahraničních věcí za ČSSD Tomáš Petříček chce kandidovat na sjezdu sociální demokracie na jejího místopředsedu. V rozhovoru pro server Blesk.cz uvedl, že by chtěl získat zpět ztracené voliče.

Petříček kandiduje do vedení ČSSD. Vysvětlil, jak jí chce získat zpátky voliče
Foto: repro ČT
Popisek: Tomáš Petříček
reklama

„Cílem je pro mě pomoci novému vedení získat novou tvář sociální demokracie, získat znovu důvěru voličů, především ‚natáhnout‘ zpět ty, co jsme ztratili v posledních volbách,“ uvedl 37letý ministr ke své kandidatuře na místopředsednický post. Podle svých slov chce také sjednotit rozhádanou stranu, jež má spory zejména kvůli účasti ve vládě. 

„Ve vládě jsme něco málo přes půl roku a myslím, že za tu dobu jsme prosadili už řadu priorit, se kterými jsme do vlády šli. Nicméně stále je co zlepšovat. Myslím, že sociální demokracie má ještě celou řadu otázek, které by chtěla svou účastí ve vládě prosadit,“ sdělil Petříček a vyjádřil se také k tomu, že koalici s hnutím ANO podporují komunisté. „Komunistická strana není součástí této vládní koalice, vždy si musíme najít podporu ve Sněmovně pro prosazení našich návrhů,“ poznamenal Petříček. Rozhodně pak nemíní ustupovat z programového prohlášení strany. 

Původní text ZDE.

Petříček se také vyjádřil k tomu, že dle jeho názoru by mělo dojít ke změnám stanov strany, aby se zkrátka uzpůsobily nové době a umožnily ČSSD fungovat flexibilněji a rychleji. 

„Jsem přesvědčený, že sjezd, který nás za několik týdnů čeká, by měl ukončit především to vnitřní hašteření. My jsme demokratická strana, která vede vnitrostranickou diskusi o programu a vnitřních otázkách o fungování strany, na druhou stranu bychom si měli uvědomit, že když se na něčem dohodneme, tak to prezentujeme jednotně a neokopáváme si neustále kotníky,“ dodal pak také ke sjezdu Petříček. 

Závěrem se pak Petříček vyjádřil k osobě Miroslava Sklenáře, jenž je protokolářem prezidenta Miloše Zemana a nově také poradcem na Ministerstvu zahraničních věcí. A také pracuje pro čínskou firmu CEFC. „Pan Sklenář se neúčastní žádných oficiálních jednání, nevystupuje za Ministerstvo zahraničních věcí oficiálně nikde na žádných úrovních a nemá ani žádný přístup k utajovaným a citlivým materiálům, takže v tomto riziko nevidím,“ zakončil Petříček.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…