Pirát začne úřadovat na pražském magistrátě. Ze všeho nejdříve si zadá audity

26.10.2018 18:00

Budoucím pražským primátorem bude lékař Zdeněk Hřib z České pirátské strany. Ten nyní poskytl rozhovor serveru Aktuálně.cz, v němž mimo jiné odmítl, že by byl novou Adrianou Krnáčovou.

Pirát začne úřadovat na pražském magistrátě. Ze všeho nejdříve si zadá audity
Foto: Repro Youtube
Popisek: Zdeněk Hřib z volebního videa Pirátů

Hřib úvodem také poznamenal, že první zkoušku složil. Prubířským kamenem dle jeho slov bylo to, zda se podaří poskládat koalici. „Aby byl člověk úspěšný primátor, je potřeba pohnout se zásadními projekty v Praze. K tomu potřebujete tři věci,“ zmínil Hřib nutnost mít kolem sebe odborníky, sehnat peníze a zajistit shodu nad projekty. 

Původní text ZDE.

Na co se však chce Hřib zaměřit v nejbližší budoucnosti? V městských firmách bude dle jeho slov proveden audit hospodaření. „Potom se bude postupovat podle jeho výsledku. Některé ty firmy nefungují zrovna optimálně. To je vidět například u TSK, kdy se změnila z příspěvkové organizace na akciovou společnost, ale nadále se vnitřně chovají jako ta příspěvkovka. Tam to bude i o změně manažerských a schvalovacích procesů, které udělají tu organizaci flexibilnější,“ míní Hřib. A netají se ani tím, že bude vyhlášeno výběrové řízení na nového ředitele magistrátu a dojde také k jeho reorganizaci, kdy je nutné magistrát rozhýbat.

Odmítl však, že by šlo o masivní čistky mezi úředníky. „Je jen nutné si přiznat, že některé procesy nebyly nastaveny úplně optimálně a určitě je možné některé věci dělat lépe. Třeba aby úředníci netrávili zbytečné množství času přepisováním údajů z jednoho software do druhého,“ podotkl. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Copak je to za radary? Havlíček, nástup! Metnar musel vysvětlovat, ale už je tu vtipné FOTO

14:20 Copak je to za radary? Havlíček, nástup! Metnar musel vysvětlovat, ale už je tu vtipné FOTO

Po odvolaném ministru dopravy Vladimíru Kremlíkovi (ANO) čelí velkému tlaku další ministr za hnutí A…