Zemědělci bijí na poplach. Ceny komodit jdou raketově nahoru. Zda je to jen problém spekulace na burze, je otázka. Covid ale zamíchal s dodavatelskými vztahy prý velmi citelně…
Hledání „bejka“
„Podpora restauračnímu segmentu přes všechny zmatky nebyla až tak špatná,“ konstatuje kladenský pivovarník a hospodský ing. Petr Macháček. „Nechci se zastávat vlády, ale ušlo to. Spíše bych řešil co dál, co budeme dělat, když lidi zůstanou sedět doma. Nálada ve společnosti je katastrofální, českomoravskému stádu chybí vůdčí býk, žádné stádo nemůže vést proti smečce vlků či virů nemocný jedinec,“ hodnotí situaci kladenský živnostník, který své pivo čepuje už hezkou řádku let a většinu věcí si připravil a sestavil vlastníma rukama. V sáčku a kravatě jej rozhodně neuvidíte – jeho „společenským“ oblekem je pracovní oblečení. O „kravaťáka“ tedy rozhodně nejde.
Co bude? „Je to věštění z kávové sedliny, závěr je ale jasný, jestli dojde po prázdninách k dalším omezením, vznikne tady generace nevzdělaných tupců a armáda žebráků, stát, ač bude řízen kýmkoli, zkrachuje. Staneme se úplně závislou skupinou na montovnách, které ale nemají montovat pro koho,“ věští chmurně Macháček. Nejsem ani zastánce, ale ani odpůrce očkování, beru to jako nutné zlo. Není podle mě zatím jiná možnost nežli udělat očkování jako povinné, nebo neočkované částečně vyřadit z kolektivního života.“
Lidem podle kladenského pivovarníka, který mimo jiné pojmenoval jednu z vlajkových lodí svých produktů „starostou Pavlem“ jako vzpomínku na významného kladenského rodáka a občana, chybí hlavně kontakt, „… člověk, ač si to odmítá přiznat, je stádový tvor, lidem nejde tak o tu konzumaci jídel či nápojů, ale o to, potkat se s kamarády, vyřešit u piva Vrbětice, navrhnout řešení kauzy Čapí hnízdo.“ Čím více se budou lidé separovat a nebudou se sdružovat, tím bude atmosféra ve společnosti houstnout.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Václav Fiala