Plukovník Šlachta je prý v ohrožení. Server Pavla Šafra přináší zásadní informace z policie

10.12.2015 15:02 | Zprávy

Chování tisku vlastněného Andrejem Babišem, ale i množství problémů, které se nakupilo kolem fungování Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), svědčí o tom, že šéf ÚOOZ Robert Šlachta je v ohrožení. Tvrdí to server Svobodné fórum.

Plukovník Šlachta je prý v ohrožení. Server Pavla Šafra přináší zásadní informace z policie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta, bývalý šéf ÚOOZ

Podle něj má Šlachta oporu v Babišově tisku, protože nad ním drží ochrannou ruku samotný majitel Agrofertu a hnutí ANO Andrej Babiš.

O tom, že je situace vážná, prý svědčí reakce vydavatelství Mafra na jmenování nového ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michala Murína. Podle serveru totiž Murínův výběr neproběhl podle Babišových not. „Dlouhodobý tlak šéfa ANO na výměnu předchozího ředitele inspekce Ivana Bílka, s kampaňovitým přispěním Lidových novin, byl zjevně veden snahou obsadit tento post vlastním člověkem,“ tvrdí server s tím, že je tomu tak kvůli tomu, že oligarcha Babišova formátu chce mít vše pod kontrolou. Navíc Generální inspekce disponuje ve vztahu k ostatním policistům mimořádnými pravomocemi.

Celý text je ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tváří se jako právník“. Výborný chtěl zesměšnit Rajchla, ale sám si naběhnul

13:39 „Tváří se jako právník“. Výborný chtěl zesměšnit Rajchla, ale sám si naběhnul

Kdo jinému ústavně-právní jámu kopá, sám do ní často padá, poznamenává právník Petr Kolman nad zážit…