Pobleju se, kopnu se do zadku a přerazím si ruku, ale hodím to Miloši Zemanovi, napsal pravicový politik

23.01.2018 6:52

Bývalý poslanec za ODS Daniel Petruška se na svém facebookovém profilu vyjádřil k prezidentským volbám, kde mimo jiné uvedl, že ve druhém kole podpoří Miloše Zemana.

Pobleju se, kopnu se do zadku a přerazím si ruku, ale hodím to Miloši Zemanovi, napsal pravicový politik
Foto: Screen: TV Barrandov
Popisek: Miloš Zeman v prezidentském Duelu na TV Barrandov.
reklama

„Volby mají být pro něco, nikoli proti něčemu. Takto sešikovaní protikandidáti stávajícího prezidenta, to je zřejmě celosvětový unikát. Od konce prvního kola bojuji sám se sebou a přemýšlím, jak dál. Všechny tři možnosti jsou hrozné. Při této prezidentské volbě je pro mne ale prioritou, jak se budoucí prezident postaví k problému Babiš,“ sdělil Petruška úvodem svého příspěvku.

Anketa

Přestali jste někdy v posledních letech mít rádi herce či zpěváka čistě kvůli jeho politickému vystupování?

96%
4%
hlasovalo: 16004 lidí

On sám podle svých slov dospěl k závěru, že pravděpodobnost pokračující podpory Andreje Babiše ze strany prezidenta Miloše Zemana je 50 procent. „Jsem přesvědčen, že si Babiš Zemanovu podporu vynutil a Zeman mu ji poskytl zejména proto, aby získal voliče ANO. Hned po prvním kole však bylo jasné, že věrné přátelství Čuka a Geka končí. Jinak by Babiš nedával Zemanovi rady, koho se ve svém týmu má zbavit,“ dodal Petruška.

U profesora Drahoše je podle jeho slov stoprocentní jistota, že s ním Babiš zamete a mocensky ovládne celý stát. „Jako homo politicus chci ve vrcholné politické funkci vidět politika. Proto jsem se rozhodl, že si nejdřív nafackuji, pak si přerazím ruku a kopnu se do zadku, ale hodím to nechutnému zlovolnému starému Zemanovi v naději, že se Babišovi začne mstít. Asi se z toho i pobleju. Ale raději padesátiprocentní naděje s nechutným politikem, než stoprocentní jistota s pánem s falešnými dioptriemi,“ řekl Petruška, jemuž se zdá divná až servilní podpora některých kandidátů, které Jiří Drahoš porazil.

„Podpoří-li někoho Olga Sommerová, je jasné, že je nevolitelný. Přidá-li se ještě Svěrák s Uhlířem a pár dalších umělců, je rozhodnuto!“ zakončil.

Petruška, jenž byl lídrem pardubické ODS, po neúspěšných volbách v roce 2010 žádal své kolegy, kteří jej přeskočili z nižších pozic na kandidátce, aby dodatečně přispěli na kampaň. Ve Sněmovně usedl v letech 2006-2010. Znovu se o něm začalo mluvit v březnu 2017, kdy se přihlásil na funkci generálního ředitele České televize. Neuspěl.

Celý příspěvek Daniela Petrušky:

Volby mají být pro něco, nikoli proti něčemu. Takto sešikovaní protikandidáti stávajícího prezidenta, to je zřejmě celosvětový unikát. Od konce prvního kola bojuji sám se sebou a přemýšlím, jak dál. Všechny tři možnosti jsou hrozné. Při této prezidentské volbě je pro mne ale prioritou, jak se budoucí prezident postaví k problému Babiš. Ač se to může zdát překvapivé, dospěl jsem k závěru, že pravděpodobnost pokračující podpory Babišovi ze strany Zemana je tak 50 %. Jsem přesvědčen, že si Babiš Zemanovu podporu vynutil a Zeman mu ji poskytl zejména proto, aby získal voliče ANO. Hned po prvním kole však bylo jasné, že věrné přátelství Čuka a Gega končí. Jinak by Babiš nedával Zemanovi rady, koho se ve svém týmu má zbavit. U prof. Drahoše je 100 % jistota, že s ním Babiš zamete a mocensky ovládne celý stát. Jako homo politicus chci ve vrcholné politické funkci vidět politika. Proto jsem se rozhodl, že si nejdřív nafackuji, pak si přerazím ruku a kopnu se do zadku, ale hodím to nechutnému zlovolnému starému Zemanovi v naději, že se Babišovi začne mstít. Asi se z toho i pobleju. Ale raději padesátiprocentní naděje s nechutným politikem, než stoprocentní jistota s pánem s falešnými dioptriemi. P.S. Tato až servilní podpora některých kandidátů, které Drahoš porazil, je zarážející a divná. P.P.S. Podpoří-li někoho Olga Sommerová, je jasné, že je nevolitelný. Přidá-li se ještě Svěrák s Uhlířem a pár dalších umělců, je rozhodnuto!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Někdo to prásknul bulváru... Bašta se podíval trochu jinak na noční schůzku Prymuly. A přidal extrémní pokračování

8:31 Někdo to prásknul bulváru... Bašta se podíval trochu jinak na noční schůzku Prymuly. A přidal extrémní pokračování

Diplomat a analytik Jaroslav Bašta sepsal reakci na neveřejnou schůzku ministra zdravotnictví Romana…