Podvod! Porušil pravidla! Minář má problém, už je tu řev kvůli dnešní demonstraci

29.04.2020 22:20 | Zprávy

„Podvod, porušení pravidel!“ Komunistu Jana Klána svou dnešní akcí zvedl ze židle Mikuláš Minář z Milionu chvilek, který lidem předem oznámil, kam půjde „na procházku“ a co tam hodlá dělat. A s ním si v Praze dnes vyšly „na procházku“ stovky lidí, taktéž s otázkami a vzkazy na cedulích. „Co čekat od člověka, který je sponzorován penězi od donátorů a je podporován pravicovou politickou elitou,“ povzdechl si Klán nad počínáním aktivisty Mináře.

Podvod! Porušil pravidla! Minář má problém, už je tu řev kvůli dnešní demonstraci
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Jan Klán

„Já už to potřebuji jít rozdýchat na čerstvý vzduch... Proto půjdu ve středu 29. dubna v 18:00 hodin na procházku do Letenských sadů. Vezmu si s sebou transparent, na který napíšu otázku, která mě nejvíce pálí. Vezmu si samozřejmě také roušku a budu udržovat bezpečnou vzdálenost, ale nebudu mlčet,“ nabádal Minář o minulém víkendu na Twitteru.

Ty, kteří se chtějí přidat, ať se budou nacházet kdekoli, vyzýval, aby se v ten samý den vyfotili se svou otázkou, která je pálí a na kterou jim vláda dluží odpověď. „Všechny tyto otázky pak sebereme a od vlády na ně budeme vyžadovat odpovědi,“ uzavřel s tím, že pokud vláda do jednoho měsíce nedá odpovědi, vystaví jí vyúčtování.

Pár stovek lidí se ve středu skutečně dostavilo na místo u kyvadla na Letné, dodržovali dvoumetrové rozestupy, jak je nabádal i sám Minář, jenž se přišel „rozdýchat na čerstvý vzduch“ hned s dvěma rouškami přes obličej... 

Účastníci s sebou měli i vyrobené transparenty či cedule, například s hesly „Nechceme vakcínu, chceme svobodu“, „Moje děti mají právo na vzdělání“, „Vládo, kdy odejdeš do čínské provincie?“ či „Otevřete školy!“

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Bc. Filip Turek byl položen dotaz

Motoristé - Přísaha

Dobrý den pane Turku. Bude pokračovat i v dalších volbách spolupráce těchto dvou subjektů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

15:30 To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

Padl nový teplotní rekord. Tuto frázi mohou televizní diváci slyšet v mnoha obměnách. I ve Velké Bri…