Pokud Babiš nezačne hned teď, prohraje volby! Džamila Stehlíková burcuje. Velké téma

22.07.2021 17:05

Někdejší ministryně pro lidská práva a menšiny a psychiatrička Džamila Stehlíková se ve svém komentáři na blogu Aktuálně.cz zamyslela nad povinným očkováním pro lékaře. Rozepsala se o tom v souvislosti s tím, že neočkovaný lékař v českém týmu pravděpodobně vyřadil z olympiády v Tokiu několik českých nadějí na medaile.

Pokud Babiš nezačne hned teď, prohraje volby! Džamila Stehlíková burcuje. Velké téma
Foto: Hans Štembera
Popisek: Džamila Stehlíková

„Lékař výpravy se nenechal očkovat, protože neměl nařízenou povinnost očkování, a nakazil své svěřence. Nedostatek předpisů pro zdravotníky je dalším selháním státu a vlády Andreje Babiše, nikoliv sportovců. Hygienická služba se nyní chystá zabývat chováním českého olympijského týmu; nechtěla by si raději posvítit na počínání vlastní a na ministra zdravotnictví Vojtěcha? Proč doposud nikdo nepřišel s požadavkem povinného očkování pro lékaře?“ ptá se Stehlíková. 

Anketa

Je nutné nařídit očkování proti covidu-19 v Česku jakožto povinné?

9%
89%
hlasovalo: 18486 lidí
„Protože se staronový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch bojí prchlivého premiéra a činí jen to, co mu na očích vidí. Babiš však covid nevidí – buď jej popírá, nebo bagatelizuje s odvoláním na zahraniční statistiky. S velitelem, který zavírá oči před sílou nepřítele, a s generálem, který se bojí velet armádě, válku proti koronaviru nevyhrajeme. Opakuje se situace z minulého léta, kdy se Česko vzdalo koronaviru bez boje i bez odporu, kdy Vojtěch zrušil povinné nošení roušek, protože se to nelíbilo premiérovi před krajskými volbami. Nyní máme před sněmovními volbami a znovu neděláme nic pro to, abychom předcházeli vzestupu mutace delta,“ dodala Stehlíková, podle níž se vláda premiéra Andreje Babiše nepoučila. 

„Andrej Babiš se dalších zbytečných úmrtí nebojí a rozjíždí předvolební kampaň na podporu ANO místo kampaně na podporu očkování. Pokud premiér této země nezačne bojovat proti další vlně koronaviru hned teď a nenechá mj. naočkovat všechny lékaře, může kvůli podzimnímu nástupu delty prohrát volby. Mnozí z nás pak mohou prohrát svůj boj o život,“ uzavřela.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rána Klusovi? Má srandu z toho, co vymete peněženku

12:25 Rána Klusovi? Má srandu z toho, co vymete peněženku

Zpěvák a skladatel Tomáš Klus se opět angažuje v tématu ekologie. Tentokrát propaguje solární energi…