Pokusy o vydání Pitra stály republiku statisíce korun

29.07.2011 13:52

Za neúspěšnou snahu o vydání podnikatele Tomáše Pitra ze švýcarské vazby Česká republika zaplatila statisíce korun. Například za úřední překlad Pitrova soudního spisu dalo ministerstvo spravedlnosti 316 tisíc korun. Případné vydání Pitra z vazby ve Švýcarsku je přitom stále v nedohlednu. Informaci přinesl portál iDnes.cz.

Pokusy o vydání Pitra stály republiku statisíce korun

Pitr byl v Česku nejprve pravomocně odsouzen na pět let za daňové úniky. Poté, co uprchl, mu soudy přidaly ještě rok za podezřelé obchodování s akciemi firem Setuza a Milo Surovárny. Ve Švýcarsku byl Pitr zadržen loni v červenci na základě mezinárodního zatykače.
Kolik přesně již ministerstvo za Pitra utratilo, si úřad nikde neeviduje. Mezi dohledatelnými položkami ale najdeme třeba účet za překlad ve výši 316 361 Kč. Pitrovým případem se také zabývá patnáct specialistů placených ministerstvem.


Pitrovu naději na propuštění komplikují soudní tahanice


Podle Pitrova advokáta Jana Křivánka je v současné době nejpravděpodobnější variantou Pitrova propuštění obnovení procesu.


Naději na obnovení procesu dal loni podnikateli Nejvyšší soud. Řízení stanovené na 16. srpna letošního roku se však konat nebude z důvodu zaneprázdněnosti jednoho z účastníků.
Novému projednávání stojí v cestě také kárná žaloba, kterou podal předseda pražského městského soudu Jan Sváček. Podle Sváčka totiž soudce Petr Novák před posledním jednáním tlačil na klíčovou svědkyni, které radil, jak má vypovídat a na co se má připravit. Žalobu přezkoumává Nejvyšší správní soud.


Pitr by také mohl z vazby vyjít na kauci dřív, než se české soudní rozepře vyřeší.

 

Čtěte také:

Pitr zřejmě nabídne kauci za své propuštění. Šance je malá 

Pitr s námitkou neuspěl. Jeho soudce prý podjatý není 

Pitr si u Nejvyššího soudu nepomohl. Šestiletý trest platí 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: qot

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zánik NATO a drastický plán EU. Vondra u Moravce říkal takové věci, že se Metnar nestíhal bránit. A pak si přisadil generál Pavel

15:33 Zánik NATO a drastický plán EU. Vondra u Moravce říkal takové věci, že se Metnar nestíhal bránit. A pak si přisadil generál Pavel

V druhé polovině nedělních Otázek Václava Moravce České televize se sešli ministr obrany za hnutí AN…