Policie vyšetřuje polní nemocnici: podivné náklady a nevyužité léky za miliony. Známe pozadí možného průšvihu

12.04.2021 21:06

Detektivové z protikorupčního útvaru se dle mediálních zpráv zabývají projektem polní nemocnice v pražských Letňanech, která byla po několika měsících uzavřena, aniž tam ležel jakýkoli pacient. Provozovatel výstaviště, kde nemocnice byla, podnikatel Pavel Sehnal ParlamentnímListům.cz řekl, že podle jeho informací se vyšetřování může týkat Nemocnice Na Bulovce a ministerstva zdravotnictví kvůli údajně vykázaným přemrštěným nákladům, které nesouvisí s částkou za pronájem prostor.

Policie vyšetřuje polní nemocnici: podivné náklady a nevyužité léky za miliony. Známe pozadí možného průšvihu
Foto: FB A. Babiše
Popisek: Polní nemocnice v pražských Letňanech

Portál SeznamZprávy nedávno uvedl, že projekt záložní nemocnice v pražských Letňanech za 100 milionů korun prověřuje policie. Přestože byl projekt připraven k přijetí covidových pacientů, nikdy tam ani jediný nemocný neležel a nakonec byla nikdy nevyužitá nemocnice zrušena. 

Celý projekt pod sebou měla Nemocnice Na Bulovce, která ve spolupráci s armádou měla zajistit vybavení a chod špitálu v případě, že by byl uveden do provozu. Podle informací zmíněného serveru se nyní projektem zabývají detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu. 

Anketa

Je vám líto, že Tomáš Petříček končí na ministerstvu zahraničí?

hlasovalo: 13148 lidí

ParlamentníListy.cz získaly obsáhlé vyjádření podnikatele a politika Pavla Sehnala, jehož společnost státu prostory s výraznou slevou proti běžnému ceníku pronajímala. Z textu na portálu Seznamu by podle jeho slov mnozí mohli nabýt dojmu, že policejní vyšetřování se může týkat jeho firem. 

Takovou možnost Sehnal jednoznačně vyvrátil s tím, že jeho osobně ani jeho společnosti policie nijak nekontaktovala. Naopak přinesl informace naznačující, že nitky mohou vést k Nemocnici Na Bulovce a podivným nákupům léčiv, které nebyly nikdy využity.

„Mám informace ze spolehlivých zdrojů, že Policie ČR prověřuje vedení Nemocnice Na Bulovce ve spojitosti s ministerstvem zdravotnictví, protože oni zjevně na polní nemocnici v Letňanech vykázali podstatně větší náklady, než které tam skutečně vznikly. Nám zaplatili nájemné za celou dobu asi 60 milionů korun, přitom si vykázali celkové náklady ve výši zhruba 100 milionů korun a byly tam i takové položky jako jeden až dva miliony korun na léčiva, která zjevně nespotřebovali, protože tam žádný pacient neležel. Bylo by dobré poukázat na to, že tam vyšetřování probíhá, a rozhodně se netýká nás, ale má jít o ministerstvo zdravotnictví a vedení Nemocnice Na Bulovce, kdy vykázali náklady, které nebyly, a je otázka, jak byly ty prostředky využity nebo kam se poděly ty údajně spotřebované léky,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz.

Sehnalovi se nelíbí přístup původně citovaného článku ze Seznamu. „Mluví se tam o vyšetřování okolností polní nemocnice, ten novinář se mě dotazoval SMS zprávou, kde jsem mu jasně odpověděl, že u nás policie nebyla, nekontaktovala nás a ani žádná ohlášená návštěva není, jenže z toho článku to vyznívá proti nám. Kategoricky říkám, že se to našich společností netýká. Z mých zpráv vyplývá, že ve věci vyšetřování nejde o výstaviště, ale o nemocnici a resort zdravotnictví,“ dodává Pavel Sehnal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po volbách bude pakt EU o migraci, těší se Brusel. Přiznal to natvrdo

13:41 Po volbách bude pakt EU o migraci, těší se Brusel. Přiznal to natvrdo

Bruselský komisař prohlásil, že nový společný migrační pakt pro EU již brzo bude. Jen se prý musí po…