Poprask zbytečně? Byl s Hniličkou a Šlégrem a svědčí, jak to bylo

26.01.2021 9:09

Sešlost k padesátinám bývalého poslance Petra Bendy v teplickém hotelu, o které informoval Blesk, již stála poslanecký mandát Milana Hniličku. Vysvětlovat svou účast musel Bendův politický patron Jiří Paroubek a další exposlanec Jiří Šlégr. A ve finále došlo i na dalšího účastníka, policejního důstojníka Vladislava Husáka.

Poprask zbytečně? Byl s Hniličkou a Šlégrem a svědčí, jak to bylo
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Vladislav Husák

Toho policejní prezident Jan Švejdar vyzval, ať vyvodí osobní odpovědnost. Husák, sám bývalý policejní prezident, momentálně působí jako krajský policejní ředitel v Libereckém kraji. Nyní pro web PressPort Magazín vysvětluje, co jej přivedlo do teplického hotelu Prince de Ligne, kde se oslava konala.

Anketa

Měl by Milan Hnilička odejít z čela Národní sportovní agentury?

76%
24%
hlasovalo: 5401 lidí

Husák prý do Teplic nejel na Bendův mejdan, ale na jednání s Milanem Hniličkou a Jiřím Šlégrem. Důvodem bylo jednání za sportovní svaz, za který je Husák oprávněn jednat. Milan Hnilička je šéfem Národní sportovní agentury, Jiří Šlégr je kromě působení v Radě ČT rovněž aktivní ve sportovním hnutí.

Vzhledem k jejich časové vytíženosti prý není jednoduché se s nimi sejít, proto Husák využil příležitosti, že oba budou na jednom místě v Teplicích a vyrazil na jednání.

„S časem i místem schůzky jsem souhlasil, domluva byla po 19.00 hodině v Teplicích v již zmíněném hotelu Prince de Ligne. Velmi mně na jednání záleželo,“ vysvětluje policista.

Až na místě zjistil, že se v hotelu koná též narozeninová oslava Petra Bendy. Tomu po skončení jednání krátce formálně pogratuloval.

A co následovalo poté? „Vzhledem k večerní hodině, povětrnostním podmínkám a únavě požádal pracovníka v recepci hotelu o možnost noclehu,“ vysvětluje policista. Přespání v rámci pracovních setkání je přitom výjimkou ze zákazu poskytování ubytovacích služeb, o které výslovně hovoří vládní vyhláška. Žádné protiepidemické opatření tím tedy neporušil.

CELÉ VYJÁDŘENÍ POLICISTY HUSÁKA ZDE

Hned ráno, aniž se s kýmkoliv v hotelu setkal, pokračoval v plánované cestě.

Verzi o „pracovní schůzce“ prezentoval i Jiří Šlégr, který prý v hotelu vedl i další dvoustranné jednání s Milanem Hniličkou.

Policejní prezident Jan Švejdar již v pondělí na svém twitteru vyhlásil, že Husákovo jednání je pro něj nepřijatelné a neomluvitelné. Ministr vnitra Jan Hamáček rovněž přes twitter vzkázal, ať Husák přijme odpovědnost, nebo ať si to s ním vyřídí Švejdar po kázeňské linii.

Krajský policejní ředitel je zklamán, že z pracovního setkání se dvěma sportovními funkcionáři se dělá takový rozruch. „Posledních dvanáct měsíců neřeším téměř nic jiného než situaci s pandemií onemocnění covid-19. Snažím se, aby spolupráce Policie ČR a ostatních subjektů v Libereckém kraji byla výborná a přinášela výsledky. Jsem přesvědčen, že se to s enormním nasazením nejenom mně, ale i ostatním policistům a policistkám daří,“ dodává.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koukaly z toho dráty. To bylo moc. Tohle je normální rodina? Režisér Chmela vzal své děti do kina a jen zíral

10:18 Koukaly z toho dráty. To bylo moc. Tohle je normální rodina? Režisér Chmela vzal své děti do kina a jen zíral

Herec a režisér Igor Chmela, známý z pořadu Partička, prozradil, že v poslední době cítí velký tlak …