Poprava Pirátů v Praze? Znalec vytáhl zákulisí. I to úplné

13. 8. 2019 7:15

Koalice Pirátů, Prahy sobě, TOP 09 a STAN funguje už 8 měsíců, ale podle komentátora Petra Holce vlastně spíš nefunguje. Koalice slibovala, jak po primátorce za hnutí ANO Adrianě Krnáčové povedou Prahu konečně profesionálně. A jak je to doopravdy, dnes vidíme. Praha by měla hledat nového primátora, protože pirát Zdeněk Hřib Prahu neřídí. Holec v textu pro Info.cz prozradil, kdo město řídí doopravdy.

Poprava Pirátů v Praze? Znalec vytáhl zákulisí. I to úplné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib
reklama

Komentátor Petr Holec má za to, že stávající koalice Pirátů, Prahy sobě, TOP 09 a STAN Prahu řídit nedokáže. Pánové z koalice prý dokážou řídit tak akorát svoje hádky. Nic víc.

Anketa

Podpořili byste zrušení Senátu?

95%
5%
hlasovalo: 12917 lidí

Jenže Prahu podle Holce stejně neřídí pirátský primátor Zdeněk Hřib, nýbrž někdo jiný. „Za Hřiba ve skutečnosti vše diriguje ‚partnerské‘ duo Jakub Michálek a Michaela Krausová; Michálek je mediální sekerník Pirátů a taky šéf jejich poslanců, Krausová pro změnu šéfka pirátských zastupitelů. Oba spolu žijí a na magistrátu si proto dělají legraci, že jestli chcete vědět, co se tady stane příště, měli byste zavolat k nim domů,“ napsal Holec.

Ta Michaela Krausová, která kdysi točila lechtivá videa. Na jednom z nich si intimně hrála s malířským válečkem a na dalším došlo na hrátky z kategorie lesbického porna. Že mladá žena točila videa pro dospělé, vyšlo najevo na podzim 2018 a jako první o tom psaly ParlamentníListy.cz. 

Otázkou je, co bude s vedením Prahy dál. Prý i sami Piráti vidí, že Hřib není schopný politik, ale svého vlastního primátora si podle Holce nepopraví. Čekají, co udělají koaliční partneři. Podle Holce v této partii hraje o hodně i předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, který oficiálně Hřiba podporuje, neoficiálně by se ho pravděpodobně rád zbavil, ale to by také mohlo znamenat, že se z TOP 09 v Praze stane opoziční strana. A Pospíšil má před sjezdem, na kterém se utká s vyzývatelem, senátorem Tomášem Czerninem. Pokud by se na sjezdu objevil jako politik, který zbořil koalici a sám skončil v opozici, moc by si podle Holce nepomohl.

Co se tedy nakonec stane dál a kdy se to stane, závisí pravděpodobně také na opoziční ODS, která v Praze vyhrála volby, případně na hnutí ANO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

K smrtícímu požáru vyplouvají nové informace: Pachatel zadržen, co se dělo v bytě a co našli hasiči...

11:16 K smrtícímu požáru vyplouvají nové informace: Pachatel zadržen, co se dělo v bytě a co našli hasiči...

Za rychlé šíření požáru panelového domu v Bohumíně mohou hořlavé látky, potvrdili v neděli ráno mora…