Poslanci nejspíš nevydají Ondráčka. A takto se k tomu vyjádřili Kalousek a Gazdík

30.10.2018 17:09

Sněmovna by měla rozhodovat o vydání komunistického poslance Zdeňka Ondráčka k trestnímu stíhání. Žádá o to policie kvůli podání neúspěšného prezidentského kandidáta Michala Horáčka. Tomu se ani trochu nelíbilo, že o něm Ondráček rozšiřoval lež. Zdá se však, že většina kolegů poslanců Ondráčka odmítne vydat.

Poslanci nejspíš nevydají Ondráčka. A takto se k tomu vyjádřili Kalousek a Gazdík
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Ondráček

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček, který se proslavil už před 17. listopadem 1989, když stál s obuškem v ruce proti lidem toužícím po svobodě, na sebe znovu upoutal pozornost např. prohlášením, že neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček spolupracoval s komunistickou Státní bezpečností. Horáček nařčení odmítá a podal na Vondráčka trestní oznámení.  

Podle informací serveru iDNES.cz se však zdá, že Vondráček k trestnímu stíhání vydán nebude. Proti jeho vydání se kromě komunistů důrazně staví i předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura.

„Myslíme, že to je kriminalizace politiky,“ řekl poslanec SPD Radek Rozvoral. Předseda hnutí Tomio Okamura označil doslova Horáčka za „podvodníka, lháře a manipulátora“. „Ať přestane lhát o našich voličích, přestane je urážet a začne se chovat slušně,“ bouřil Okamura. Pro server iDNES.cz tak opakoval slova, která ve středu odpoledne pronášel i před kamerami České televize.

Radek Rozvoral

  • SPD
  • Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • poslanec

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Předseda hnutí Starostové a nezávislí nabídl zcela opačný pohled. „Je zcela jasné, že ho státní zástupce viní, že vědomě šíří nepravdu. Nejde o šikanu poslance,“ je přesvědčen šéf STAN Petr Gazdík. Shodl se s ním i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

Do věci pravděpodobně promluví i ČSSD. Sociální demokraté uvažují o tom, že by ze zákona zcela vyškrtli trestný čin pomluvy. Serveru to oznámil předseda klubu Jan Chvojka. Skeptický byl i předseda lidoveckého klubu Jan Bartošek. Je toho názoru, že žaloba nebyla podána správně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…