Poslanec Klaus kategoricky: Fotbalisté nehráli mezistátní zápas, protože Kosovo není žádný stát

08.09.2019 22:11

Víkendová porážka české fotbalové reprezentace v Prištině šokovala mnohé. Na obranu fotbalistů se vyslovil poslanec z hnutí Trikolóra Václav Klaus. Podle něj národní tým žádný mezistátní zápas neprohrál, protože ani mezistátní zápas nehrál. Ten proti sobě totiž musí hrát dva státy, což prý Kosovo rozhodně není.

Poslanec Klaus kategoricky: Fotbalisté nehráli mezistátní zápas, protože Kosovo není žádný stát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slavnostní představení nové parlamentní strany Trikolora bývalého poslance ODS Václava Klause mladšího
reklama

Klaus nejprve pogratuloval českým basketbalistům, kteří na Mistrovství světa v Číně porazili silnou Brazílii a v pondělí budou hrát s Řeckem o postup do čtvrtfinále. Klaus se vyznal, že basketbal vnímá intenzivněji než jiné sporty, protože jej na úrovni dorostenecké ligy hraje jeho mladší syn Jakub.

A pak se vyjádřil k fotbalové reprezentaci, která v sobotu naopak prohrála kvalifikační zápas proti soupeři jménem Kosovo. Ten byl evropskou fotbalovou organizací UEFA připuštěn do kvalifikace o evropský šampionát, ačkoliv stát Kosovo řada členských států UEFA neuznává a ačkoliv je její součástí i Srbsko, které na území Kosova stále uplatňuje nárok.

Fotbalových reprezentantů, kterým po porážce s outsiderem všichni nadávají, se ale Václav Klaus mladší zastal. Žádný mezistátní zápas podle něj neprohráli. A on sám jej ani nesledoval, protože jej nepovažuje za mezinárodní zápas národních týmů.

„Nešlo o žádné mezistátní utkání, protože Kosovo neexistuje. Kosovo je Srbsko,“ konstatoval kategoricky poslanec Klaus.

Příklad bychom si podle něj měli vzít ze Slovenska. To Kosovo jako stát stále neuznává. A když před několika týdny měl tamní Slovan Bratislava hrát v evropských pohárech zápas s týmem z Kosova, sice se rozhodl nastoupit, ale svůj názor na soupeře dal poměrně otevřeně najevo, když nahlas podpořil své hráče srbské národnosti, kteří proti soupeři z neuznávaného státu odmítli nastoupit.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Psychopati a cenzoři. Ráček Šídlo. Partička prorežimních jorkšírů. Tomáš Vyoral si představil, co by dělal elf Kartous za protektorátu

15:16 Psychopati a cenzoři. Ráček Šídlo. Partička prorežimních jorkšírů. Tomáš Vyoral si představil, co by dělal elf Kartous za protektorátu

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Z mého pohledu šlo o trapný atak, který je však pro týmy Šídlova t…