Pospíšil: Piráti jsou levicová strana. Spojení s ODS podporuji

21.07.2019 19:01

Šéf TOP 09 Jiří Pospíšil přivítal snahu předsedy ODS Petra Fialy spolupracovat v předvolebním boji před příštími parlamentními volbami. Věří, že právě tudy vede cesta k porážce dnešního premiéra Andreje Babiše (ANO). To, že Piráti spolupracovat nechtějí, prý Pospíšila nepřekvapilo. Z Prahy údajně ví o této straně své.

Pospíšil: Piráti jsou levicová strana. Spojení s ODS podporuji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil, lídr Spojených sil pro Prahu (TOP 09 + STAN)
reklama

Předseda ODS Petr Fiala chce před parlamentními volbami v roce 2021 jednat o spolupráci se stranami, které patří do konzervativně liberálního proudu. Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil Fialovu výzvu přivítal.

„Jsem přesvědčen, že jedině v okamžiku, kdy demokratické, středopravicové strany budou spolupracovat, mají šanci porazit Andreje Babiše a sestavit vládu bez něj,“ napsal šéf TOP 09 na sociální síti Facebook.  

Sám prý udělal všechno pro to, aby TOP 09 a STAN znovu táhly za jeden provaz. Za jeden provaz táhli v pražských komunálních volbách, voliči to prý ocenili a dnes se Spojené síly pro Prahu podílejí na správě hlavního města. Další úspěch v podobě dvouciferného volebního výsledku se prý dostavil ve volbách do Evropského parlamentu.

To, že Piráti spolupráci odmítli, prý plně respektuje a ani trochu ho to nepřekvapilo. „Nepřekvapuje mě a respektuji rozhodnutí Pirátů, kteří tuto myšlenku odmítli, jelikož z mé zkušenosti z Prahy jsou spíše stranou levicovou a jejich programové průniky s pravicovými stranami jsou prostě menší, než když se domlouvá ODS, TOP 09 či STAN,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svinstvo. Velé svinstvo. Hnus. Fendrych z Karlína se rozzuřil na muže, odsouzeného za psaní na Facebooku

20:20 Svinstvo. Velé svinstvo. Hnus. Fendrych z Karlína se rozzuřil na muže, odsouzeného za psaní na Facebooku

Komentátor Martin Fendrych se na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad tím, že některé věci se opravdu po…