Pospíšil z TOP 09: Na TV Prima zvítězil Drahoš

24.01.2018 8:14

Drahoš a Zeman. Politici se přu o to, kdo byl v prezidentské debatě na FTV Prima lepší. Byl to Jiří Drahoš, nebo vítězil spíše Miloš Zeman? I na české politické scéně se ukazuje, jak je česká společnost rozdělená. Zatímco statutární místopředseda ČSSD Milan Chovanec má za to, že Zeman byl pohotovější, předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se domnívá, že zvítězil Drahoš, a to díky své slušnosti a díky tomu, že Zeman neříkal pravdu.

Pospíšil z TOP 09: Na TV Prima zvítězil Drahoš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Duel kandidátů na prezidenta Jiřího Drahoše a Miloše Zemana v Hudebním divadle Karlín
reklama

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura už během debaty přímo z publika napsal na sociální síť Facebook, že pro něj je jasným vítězem Miloš Zeman. „Pan prezident ve všech tématech pana Drahoše doslova rozdrtil fakty a argumenty a ukázal smutný fakt, že jedinou kvalifikací pana Drahoše je být antizeman,“ vyjádřil svůj názor Okamura. Jasně lepší byl Zeman také podle statutární místopředsedy ČSSD Milana Chovance. Tentýž názor zazněl také v úvodním článku středeční MF Dnes.

Člen nové platformy na záchranu ČSSD Michal Hašek chtěl vědět, zda se pánové před kamerami poprali. „Už se perou? Už se perou? Nebojte, nemyslím žádný fyzický kontakt, ale myšlenkový souboj obou prezidentských kandidátů,“ napsal na Facebook Hašek.

Anketa

Kdo vyhrál duel na TV Prima?

95%
5%
hlasovalo: 23420 lidí

Bývalý poslanec za hnutí ANO Martin Komárek napsal taktéž na sociální síti Facebook, že už chápe, proč se Drahoš do prvních dvou debat s Milošem Zemanem nedostavil. „Tak jo. Už chápu, proč Drahoš do předchozích debat nepřišel...“ uvedl.

Stoupenci Miloše Zemana mají zkrátka za to, že si prezident namazal svého soka na chleba, jak se lidově říká. „Jenže podle stoupenců Jiřího Drahoše to bylo trochu jinak. „Jiří Drahoš byl skvělý. Reagoval věcně, slušně, nelhal, nepletl se. Zjevně šlo o show a sledovanost, ne o věcné řešení problémů,“ sdělil své pocity krátce po konci debaty Gazdík. Jeho slova přinesl server Novinky.cz.

V podobném duchu se vyjádřil i předseda TOP 09 europoslanec Jiří Pospíšil. „Profesor Drahoš působil více uvolněně, byl v lepší kondici a jeho argumentace byla serióznější, pan prezident na mě působil unaveně,“ řekl Pospíšil. Podotkl navíc, že Zeman v debatě lhal, když tvrdil, že ústavní zákon by měl přednost před unijní legislativou, pokud jde o problematiku držení zbraní. Podle europoslance to není pravda.

Bez ohledu na televizní debatu mají o volbě prezidenta jasno předseda lidovců Pavel Bělobrádek a šéf Pirátů Ivan Bartoš. Bělobrádek opakovaně podpořil Drahoše.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ohrožení voleb do Sněmovny! Čeká na (ne)zvolení do Rady ČT a ruply mu nervy

12:47 Ohrožení voleb do Sněmovny! Čeká na (ne)zvolení do Rady ČT a ruply mu nervy

„Přístup demobloku k dovolbě Rady ČT je skandální,“ říká publicista Pavel Černocký ohledně stále odd…