Posvátná kráva a Věra Jourová. Zahradil s Vondrou popisují dvojí metr v Bruselu a rozbíjení Visegradu

11.02.2020 17:17 | Zprávy

Alexandr Vondra a Jan Zahradil se na Facebooku rozepsali o španělském politikovi EU, který se zeptal mladých klima aktivistů, zda jsou ochotni snížit svůj životní standard. „A už to jede, dostává to ze všech stran. V pátek už na Twitteru couval,“ informoval Zahradil. „Dotkl se posvátné krávy a okamžitě se stal terčem frontálního útoku na sociálních sítích – nejen ze strany Zelených,“ doplnil Vondra, který napsal i o Jourové. Ta zkritizovala křehkost demokracie v Polsku a Maďarsku. „Hraje totiž klíčový part ve snaze oslabit Visegrád,“ dodal Vondra. Došlo i na kobercové bombardování a destrukci.

Posvátná kráva a Věra Jourová. Zahradil s Vondrou popisují dvojí metr v Bruselu a rozbíjení Visegradu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra

Europoslanci ODS Jan Zahradil a Alexandr Vondra okomentovali na svých profilech na Facebooku rozhodnutí španělského socialisty Josepa Borrella, jenž od prosince 2019 zastává pozici vysokého představitele Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku. Europoslanec Zahradil napsal, že pan Borrell si položil řečnickou otázku, zda je generace mladých sama ochotna si snížit životní standardy či platit za útlum fosilních paliv velké kompenzace kupříkladu Polsku.

„A už to jede, dostává to ze všech stran. V pátek už na Twitteru couval. Nicméně revoluční buňky Zelených v europarlamentu chtějí zpátečnického soudruha řešit příští týden na plénu,“ napsal Zahradil. Prý kacířství vůči klimatické ortodoxii je v současné době velkým prohřeškem.

Politická komentátorka Lucie Sulovská v komentáři zmínila, že couvl a kvůli tomu bude v politice přibývat Trumpů, Zemanů a Bolsonarů, protože jsou všichni podělaní z organizovaných náletů twitterových SVJ, prý kvůli tomu i kašlou na většinového voliče. „Já neříkám, že bych to ustála, ono je to hnusné. Ale lidi, co jdou dnes do politiky, by sakra měli!“ dodala. „Přesně tak. Pokud dnes chcete v politice něco prosadit, nebo dokonce jenom sdělit, nemůžete být ‚slušná‘ – nebo alespoň ne tak, jak se to dnes obvykle chápe. Tu jejich hru nemůžete hrát ani zčásti, musíte ji razantně odmítnout. To je tragédie ODS – že to odmítá udělat,“ napsal jí pod komentář Petrla.

Zahradil poté v komentáři informoval: „Okamžitě si proti němu přisadil katalánský separatista Puigdemont, který si své místo v EP nakonec soudně vyboxoval. Takže i vnitropolitická válka.“

Alexandr Vondra ve svém článku psal dokonce o dvou pozdviženích z minulého týdne, která se konala v Evropském parlamentu. „Dotkl se posvátné krávy a okamžitě se stal terčem frontálního útoku na sociálních sítích – nejen ze strany Zelených. Výsledek? V pondělí se na Twitteru všem za ‚nevhodné přirovnání‘ omluvil,“ napsal Vondra o Borrellovi, který psal o syndromu Grety. „Borrell je tradiční socan, neshodnu se s ním téměř na ničem, ale tady souhlas. Jenže dlouho mu to nevydrželo,“ sdělil Vondra.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tle

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

10:50 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

Ve Francii je momentálně horko a schyluje se k bouřce. Jenže nejde o počasí, ale o politiku. Po neús…