Posvátná kráva a Věra Jourová. Zahradil s Vondrou popisují dvojí metr v Bruselu a rozbíjení Visegradu

11.02.2020 17:17 | Zprávy

Alexandr Vondra a Jan Zahradil se na Facebooku rozepsali o španělském politikovi EU, který se zeptal mladých klima aktivistů, zda jsou ochotni snížit svůj životní standard. „A už to jede, dostává to ze všech stran. V pátek už na Twitteru couval,“ informoval Zahradil. „Dotkl se posvátné krávy a okamžitě se stal terčem frontálního útoku na sociálních sítích – nejen ze strany Zelených,“ doplnil Vondra, který napsal i o Jourové. Ta zkritizovala křehkost demokracie v Polsku a Maďarsku. „Hraje totiž klíčový part ve snaze oslabit Visegrád,“ dodal Vondra. Došlo i na kobercové bombardování a destrukci.

Posvátná kráva a Věra Jourová. Zahradil s Vondrou popisují dvojí metr v Bruselu a rozbíjení Visegradu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra

Europoslanci ODS Jan Zahradil a Alexandr Vondra okomentovali na svých profilech na Facebooku rozhodnutí španělského socialisty Josepa Borrella, jenž od prosince 2019 zastává pozici vysokého představitele Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku. Europoslanec Zahradil napsal, že pan Borrell si položil řečnickou otázku, zda je generace mladých sama ochotna si snížit životní standardy či platit za útlum fosilních paliv velké kompenzace kupříkladu Polsku.

„A už to jede, dostává to ze všech stran. V pátek už na Twitteru couval. Nicméně revoluční buňky Zelených v europarlamentu chtějí zpátečnického soudruha řešit příští týden na plénu,“ napsal Zahradil. Prý kacířství vůči klimatické ortodoxii je v současné době velkým prohřeškem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tle

Jan Lipavský byl položen dotaz

Vážený pane ministře,

ocituji vám něco z Wikipedie: Lidská práva v Kataru jsou značně omezená. Hlavním zdrojem katarské legislativy je podle katarské ústavy šaría. Bičování a kamenování jsou zde proto zákonnými tresty. Stovky tisíc pracovníků pocházejících převážně z jižní Asie zde riskují vykořisťování a útlak, vedoucí ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bojí se veřejnosti. Schillerová udeřila na vládu kvůli tajné schůzce

20:50 Bojí se veřejnosti. Schillerová udeřila na vládu kvůli tajné schůzce

„Bojí se konfrontace, kontroly veřejnosti a médií,“ řekla Alena Schillerová (ANO) k vládnímu způsobu…