Pozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?

21.02.2019 11:34

TOP 09 a STAN se oficiálně rozhodly spojit síly do voleb do europarlamentu a představily společnou kandidátku. Kromě Pospíšila s Polčákem je na ní také Luděk Niedermayer, další velký obránce EU. A na konci kandidátky bývalá poslankyně, která dostala nepěknou přezdívku. Stranu přišla podpořit i herečka Eva Holubová, o které koluje internetem jedno video…

Pozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Foto: TOP 09
Popisek: Eva Holubová v klipu TOP 09
reklama

Zde je seznam jmen, která hodlají obě strany v eurovolbách prosazovat:

Zdroj: web TOP 09

Akt podepsání koaliční smlouvy a promluvu několika kandidátů zveřejnila TOP 09 na svém facebookovém profilu.

Jako první mluvil Petr Gazdík, který uvedl, že na rozdíl od očekávání novinářů se nepohádali o lídra a zvolili toho nejlepšího, předsedu TOP 09 Jiřího Popíšila. Stanislav Polčák pak představoval kandidáty a uvedl, že dali dohromady sestavu 28 osobností, kde každá reprezentuje podstatnou část jejich programu. On má prý na starosti kohezní politiku, tedy něco hmatatelného.

Jiří Pospíšil si pak pochvaloval spolupráci TOP 09 na pražské radnici a dodal, že chtějí být alternativou pro proevropského voliče. „Tím se budeme věcně vymezovat proti dalším silným subjektům, jako je hnutí ANO a ODS. My jsme ti, kdo brání referendu, nebezpečí toho, že by Česká republika mohla vystoupit z Evropské unie. To je naše jasná pozice. Nechceme si populisticky zahrávat s tím, že by snad nějaké referendum mohlo být. Je to pro nás opravdu velký problém,“ prohlásil předseda TOP 09.

Anketa

Co provést s bojovníky Islámského státu, kteří se chtějí vrátit do Evropy?

16%
81%
hlasovalo: 15813 lidí

Dále zmínil otázku bezpečnosti, která prý nespočívá jen v ochraně vnějších hranic a případného řešení další krize s uprchlíky, ale je to údajně otázka směřování této země. „Jasná prozápadní orientace, členství v EU a také v NATO je podle mě podmínkou rozvoje demokracie a vůbec stability v této zemi,“ svěřil další myšlenku Pospíšil a dodal, že nevidí rozdíl mezi Českem a Evropou. „My jsme Evropa, patříme do Evropské unie,“ tvrdil. Vyjádřil radost, že podporu mají jak od Zelených, tak od Bursíkovy Liberálně ekologické strany, a odmítl, že by přejmutí ekologických témat posouvalo stranu doleva. Jako poslední zmínil Pospíšil téma lidských práv, kterým se podle něj hlásí k odkazu prezidenta Havla: „Doktrína lidských práv, kterou Evropská unie drží, prosazuje a obhajuje i jinde ve světě, je pro nás strašně důležitá. Zahraniční politika nemůže být jenom o prodaných zetorech či o jiném výrobku, musí být i o jisté hodnotové orientaci a o ochraně lidských práv.“

Jako další hovořil Luděk Niedermayer, ekonom a autor mimo jiné i interview o EU se Zdeňkem Svěrákem. Podle něj jsou tyto volby důležité nejen kvůli vnitropolitické situaci, u které věří, že se bude v budoucnu měnit, ale též kvůli situaci v Evropě. „Nehraje se o nic jiného, než jestli bude v EP dostatečně silná konstruktivní většina, která bude chtít, aby Evropská unie fungovala a aby plnila to, co od ní občané očekávají,“ řekl ekonom a dodal, že lidí, kteří se budou snažit, aby EU nastoupila na cestu do zapomnění bude kandidovat mnohem více než v minulosti. Doplnil, že EU není jen ekonomické sdružení států.

Kromě Polčáka, Pospíšila a Niedermayera, kteří na tiskovce hovořili, je na kandidátce také jedna bývalá poslankyně, Kateřina Bursíková Jacques. Ta jednak proslula tím, že nedokázala v show Jana Krause vysvětlit, co je to biomasa, a pak svou roztržkou s policií při demonstraci proti pochodu neonacistů. Napravo na videu je také možné vidět předsedu Liberálně ekologické strany (LES) Martina Bursíka a také herečku Evu Holubou.

S Holubovou pro změnu koluje internetem video, které natočila na podporu neziskové organizace Člověk v tísni. V něm tvrdí, že si ohromně váží lidí, co v Člověku v tísni dělají, protože odvedou za málo peněz hodně práce. „Dělají to trochu i za nás, kteří to buď neumíme, nebo si vyděláváme jinde,“ zvala Eva Holubová do Klubu přátel Člověka v tísni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti, migrace a věc ještě horší než kvóty. Poslanec ANO má zkušenost z první ruky

20:10 Piráti, migrace a věc ještě horší než kvóty. Poslanec ANO má zkušenost z první ruky

„Pokud vycházím z vyjádření Pirátů z minulosti, tak riziko, že na území České republiky se bude pohy…