Prázdná židle pro Babiše dostávala u Moravce zabrat. Šéf Pirátů i moderátor ji vůbec nešetřili

06.09.2020 15:55 | Zprávy

Hosty první hodiny nedělních Otázek Václava Moravce měli být předseda vlády Andrej Babiš (ANO) a šéf Pirátů Ivan Bartoš. Babiš dal však v Partii televize Prima najevo, kde má v neděli v poledne sedět. Prý si sám rozhodne, kam se vydá. Vydal se do Partie a Moravec s Bartošem tak komunikovali s prázdnou židlí. A Moravec prázdnou židli ani trochu nešetřil. Také Bartoš prázdnou židli tepal.

Prázdná židle pro Babiše dostávala u Moravce zabrat. Šéf Pirátů i moderátor ji vůbec nešetřili
Foto: Screen ČT24
Popisek: Václav Moravec vítá ve vysílání ČT prázdnou židli

Moderátor Václav Moravec nevítal diváky ze studia ČT, ale z karantény, ve které se ocitl kvůli tomu, že minulý týden z očí do očí mluvil s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou, u které byla posléze diagnostikována nákaza covid-19.

I z karantény začal Moravec zostra, poukázal na to, že rostou počty nemocných a udeřil na premiéra Andrej Babiše (ANO), že prý ničí rozhodnutí z pera českých hygieniků. „Odborná epidemiologická rozhodnutí destruovaná českým premiérem. A výsledek? Dynamický růst počtu nakažených a zmatečná vládní rozhodnutí o nošení roušek. Např. ve školách,“ poznamenal Moravec s tím, že podle epidemiologů za to může místy až příliš rychlé rozvolňování protiepidemických opatření. Někteří epidemiologové se navíc obávají, že naroste počet nakažených s těžkým průběhem nemoci.

Poté Moravec na dálku, ze svého bydliště z domácí karantény přes telemost pozdravil Ivana Bartoše.

A pak se Moravec znovu obšírně pustil do Babiše.

„Dodávám, že před šesti týdny byl k diskusi pozván také premiér Andrej Babiš. Od data 27. července jsme tiskového mluvčího žádali o jakékoli vyjádření,“ uvedl Moravec s tím, že ČT se obracela na premiéra písemně i telefonicky, ale k telefonu předsedu vlády nedostala. Babiš prý neodpověděl ani na sms.

„Proč se vás pan premiér bojí, pane předsedo?“ zeptal se poté Bartoše moderátor.

„Já nevím, jestli se bojí mě konkrétně. Já dokonce jsem dneska uvažoval, jestli mě to těší, nebo netěší. Mě to spíš netěší, protože bych si přál, aby premiér do debat ve veřejnoprávní televizi se svými oponenty chodil,“ pravil Bartoš.

Andrej Babiš se podle něj rád objevuje tam, kde nemusí čelit oponentům, jako např. na billboardech, ale do debat s oponenty se příliš nehrne. Bartoš by přitom premiéra i rád za něco pochválil, ale především by s ním rád probral ekonomické dopady rozhodnutí vlády i vývoj nemoci covid-19 v Česku.

Dodejme, že premiér Babiš se v Partii na televizi Prima ohradil, že si nikým nenechá diktovat, kde má sedět, jestli v ČT, na Primě nebo kdekoliv jinde.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

15:12 „Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

Loni v srpnu napadl ukrajinský mladík Viktor Veselovskyj o čtyři roky mladší dívku. Nejdříve po ní c…