Premiér „prohlašuje“ a lidé budou za tři měsíce překvapeni. A dost! Šlachta a Šmarda proti Fialovi

Spustit čtení článku
Tato funkce je dostupná jen s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší.
14.11.2023 18:27 | Komentář

Vláda by měla boj s dezinformacemi začít ve Strakově akademii, kde prý premiér klame občany ohledně cen elektřiny. „Premiérovi nevěříme,“ sdělil PL šéf Přísahy Robert Šlachta, který proti chystanému zdražení vystoupil po boku šéfa Sociální demokracie Michala Šmardy. Volební spolupráci ale zatím neplánují.

Premiér „prohlašuje“ a lidé budou za tři měsíce překvapeni. A dost! Šlachta a Šmarda proti Fialovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Společná TK hnutí Přísaha a Sociální demokracie k cenovým návrhům ERÚ pro rok 2024.

Chystané zdražení cen elektřiny kvůli postupu Energetického regulačního úradu svedlo k sobě politické osobnosti, jaké by málokdo čekal. Předsedové dvou stran, Přísahy Robert Šlachta a SOCDEM Michal Šmarda, se domluvili na společném postupu.

Oba společně odmítli razantní zvýšení regulované složky elektřiny a představili 8 bodů, jak udržet cenu elektřiny nízkou. Se svým návrhem se obrátili i na Energetický regulační úřad a má podle nich postupovat. 

Varují například před tím, že zdražování může položit český průmysl. Kromě toho zdůraznili, že distribuční společnosti si nesmí diktovat výši cen elektřiny. ERÚ je podle nich od toho, aby to kontroloval a reguloval, jinak je naprosto zbytečný. Pokud by podle nich k žádnému zásahu nedošlo, běžné rodiny budou platit navíc tisíce korun.

Přestože se lídři obou stran setkali u spolupráce při boji za nižší ceny elektřiny, užší spolupráce Přísahy a Sociální demokracie podle nich zatím není v plánu. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Dobrý den, pane Mašku, myslíte, že vyšetřovací komise ke střelbě bude nezávislá a něco vyšetří, když ji řídí poslanec z vládní strany a celkově v ní mají vládní poslanci převahu? Já dost pochybuji, že podrazí nohy Rakušanovi, protože bez STAN by se koalice neobešla. Proč tam nemá více zástupců opozi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tak Šlachta se konečně vyjádřil, kam ho srdce táhne--doufejme že už potáhne do rekta a nebude ubírat hlasy opozici...., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseF.L.Hek , 14.11.2023 18:31:34

|  10 |  0

Další články z rubriky

Kšeft Leyenové s Pfizerem. Odložte volbu, žádali poslanci. Neprošlo, i českou zásluhou

22:44 Kšeft Leyenové s Pfizerem. Odložte volbu, žádali poslanci. Neprošlo, i českou zásluhou

Ursula von der Leyenová byla zvolena na dalších pět let za předsedkyni Evropské komise. Získala celk…