Průzkum nedopadl pro vládu dobře. ANO vede, Rajchl na scéně. U Moravce se to rozjelo

16.04.2023 15:30 | Zprávy
autor: mp

V první hodině Otázek řídil Václav Moravec diskusi ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL), místopředsedy hospodářského výboru Sněmovny Radima Fialy (SPD) a poradce prezidenta republiky Vladimíra Bezděka. Moravec hned v úvodu uhodil na vládu. „Hodit si korunou a vsadit si na jednu stranu mince. To je jistější, než přemýšlet, která z poboček České pošty bude zrušena nebo která z položek zůstane v nižší DPH,“ vypálil Moravec. A ukázal průzkum, který vládní koalici pravděpodobně nepotěší.

Průzkum nedopadl pro vládu dobře. ANO vede, Rajchl na scéně. U Moravce se to rozjelo
Foto: Scren ČT24.cz
Popisek: Václav Moravec

Moravec hned v první hodině debaty představil průzkum Kantar CZ, podle kterého by hnutí ANO získalo 29,5 %. Druhá je koalice Spolu s 27,5 %, Piráti jsou třetí s 10,5 %, čtvrté hnutí SPD by získalo 8 % a páté by skončilo hnutí STAN s 5,5 %.

Pokud by strany stály samostatně, pak by hnutí ANO získalo opět 29,5 %, ODS 20 %, Piráti 11 %, SPD 8 %, STAN 5,5 %, ČSSD 5 %, takže sociální demokraté by se vrátili do Sněmovny, TOP 09 by měla 4 %, Přísaha Roberta Šlachty 3,5 %, lidovci 3 %, hnutí PRO Jindřicha Rajchla 3 % a komunisté 2,5 %.

Průzkum představený Václavem Moravcem

Průzkum představený Václavem Moravcem

PRO Jindřicha Rajchla bere podle sociologů voliče Tomiu Okamurovi a jeho SPD. Oba subjekty oslovují stejný typ voličů. Radim Fiala dal ale před kamerami najevo, že se toho neobává.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Kde je zase Fiala?, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseIvana1 , 16.04.2023 16:41:17
...11. 3. utekla celá vláda z Prahy na výjezdní zasedání a dnes 16. 4. 2023 se zase ten hujer Fiala zdekoval do Asie...přitom demonstrace byly nahlášeny měsíce dopředu...vláda se bojí lidu, thats all...

|  9 |  0

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…