První kolo přímé volby prezidenta skončilo

13.01.2018 14:06

První kolo přímé volby prezidenta skončilo. V Novém Veselí na Žďársku, kde má prezident Miloš Zeman chalupu, volilo 76 procent ze zhruba 1050 voličů městyse, napsala ČTK. Přinesla zprávy i z jiných koutů země. Vedle toho prozradila, že do štábu Jiřího Drahoše se hlásí i zahraniční novináři, např. britská BBC.

První kolo přímé volby prezidenta skončilo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancelář prezidenta republiky
reklama

První kolo přímé volby prezidenta skončilo.Do dvou hodin lidé přicházeli do volebních místností. Volební účast pravděpodobně přesáhne 50 procent. V Novém Veselí na Žďársku, kde má prezident Miloš Zeman chalupu, volilo 76 procent ze zhruba 1050 voličů městyse, napsala ČTK. Od dvou hodin členové volebních komisí sčítají hlasy. Co zjistí? Vyhraje Miloš Zeman prezidentskou volbu už v prvním kole? Nebo vůbec nepostoupí do kola druhého? To ukáže až čas.

Už před druhou hodinou se sešly volební štáby jednotlivých kandidátů a napjatě čekaly na průběžné výsledky hlasování. U štábů nechyběli ani novináři. O akreditaci v týmu profesora Jiřího Drahoše požádaly dokonce na tři desítky zahraničních novinářů. Mezi nimi i novináři z BBC.

V Otrokovicích na Zlínsku činila ve 13:00 volební účast přibližně 57,3 procenta. Hodinu před uzavřením volebních místností odvolilo ve městě 8470 z celkového počtu 14.769 oprávněných voličů, hlásí zpravodaj ČTK.

V Libereckém kraji překročila volební účast na řadě míst 65 procent. Ve Zlíně také překročila 60 procent. V Jeseníku v Olomouckém kraji se pohybovala jen kolem 50 procent. Naproti tomu v Pardubickém kraji dosahovala volební účast až 70 procent.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Nemůžeme se dostat do médií,” řekl Kalousek. A toto následovalo. Došlo na ČT

7:43 ,,Nemůžeme se dostat do médií,” řekl Kalousek. A toto následovalo. Došlo na ČT

TOP 09 se těžko dostává do médií a nemá v tom směru možnosti jako premiér Babiš, myslí si předseda p…