Publicista: Myslím na Okamuru a jsem rozpolcenej jako prd*l

30. 5. 2019 15:22

Publicista Jiří X. Doležal je prý v rozpacích. Když přemýšlí o Tomiu Okamurovi (SPD), připadá si podle svých vlastních slov „rozpolcený jako prd*l“. Proč? Podívejte se sami.

Publicista: Myslím na Okamuru a jsem rozpolcenej jako prd*l
Foto: repro youtube.com, tan
Popisek: Jiří X. Doležal, neformálně označovaný zkratkou JXD, je český novinář, jeden z nejznámějších zastánců legalizace užívání marihuany

Tomio Okamura odmítá, že by byl krajně pravicovým radikálem, který toleruje rasismus a jemu podobné naprosto nežádoucí chování. Argumentuje tím, že si jako poloviční Japonec užil šikanu na vlastní kůži a neklesl by na podobnou úroveň.

Publicista Jiří X. Doležal na sociální síti Facebook ocenil na Okamurovi ještě jednu věc. Dospěl k závěru, že se dokáže uživit jako obchodník. Nabízí např. krásnou japonskou keramiku. O to víc však nechápe, proč ze sebe Okamura dělá hlupáka v politice.  

„Stran Babiše nebo Zemana mám jasno, stran Okamury jsem rozpolcenej jako prdel a vůbec ho nechápu. Snad je to, co dělá v politice, jen reakce na asi děsivou zkušenost dítěte – míšence vyrůstajícího v Japonsku. Historie Japonska ukazuje vztah tamních obyvatel k cizincům a míšencům vcelku výmluvně. Ale stejně je to divný: Na jednu stranu je jeho partaj jedna z nejpopulističtějších a nejhloupějších stran v ČR a na jeho meetingy chodí příznivci s hákáči na klopě. Na druhou stranu je jeho Japa Shop místem, kde se dá v Praze koupit nejkrásnější japonská keramika za velmi přijatelné ceny,“ napsal Doležal.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jedním dechem dodal, že by Okamura v soukromé sféře uspěl mnohem lépe, kdyby se držel soukromé sféry. Získal by i mnohem lepší společenské postavení a těšil by se většímu uznání.

„A tak bych fakt rád věděl, proč ten člověk lezl do politiky, navíc s tak nesmyslným programem, aby se stal celonárodním symbolem hlouposti a populismu, když se zcela zjevně umí uživit – a velmi dobře uživit – dovozem a prodejem krásných a ušlechtilých designových děl. A kdyby dělal jen to, tak má mezi lidmi s IQ nad 90 za pár let řádově vyšší sociální statut, než když je jedním z bezvýznamných zvedačů paže v Parlamentu...“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vždyť ona chce zrušit ČT! Válka jede dál. Padají slova „styďte se“, ba hůře. A zastánci Kavčích hor slyšeli...

7:51 Vždyť ona chce zrušit ČT! Válka jede dál. Padají slova „styďte se“, ba hůře. A zastánci Kavčích hor slyšeli...

Jméno ekonomky Hany Lipovské jako nominantky vzbudilo z nějakého důvodu velký, a nikoliv pozitivní o…