Radní Šarapatka prozradil zvláštní zálibu: Dávivé výhřezy bolševických Parlamentních listů. Fridrichová a nab*ito v álejích

30. 3. 2020 15:47

Moderátorka pořadu 168 hodin Nora Fridrichová konstatovala, že premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho vláda na počátku koronavirové krize nepředstavili žádný plán, jak ochránit tu nejohroženější skupinu. Skutečnost, že mezi českými oběťmi koronaviru převažují lidé starší 75, naznačuje, že vláda tento plán neměla. Z domovů pro seniory zaznívá, že od státu čekali pomoc a nedočkali se. Končící radní ČT Zdeněk Šarapatka Fridrichové zatleskal a zdůraznil, že popsala pravý stav věcí. A teď očekává, že se ozve křik, např. na Parlamentních listech.

Radní Šarapatka prozradil zvláštní zálibu: Dávivé výhřezy bolševických Parlamentních listů. Fridrichová a nab*ito v álejích
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Nora Fridrichová moderuje během koronavirové pandemie
reklama

Dobrý večer, přesně před dvěma týdny jsme v tomto pořadu upozornili, že vláda nezveřejnila žádný plán ochrany seniorů před koronavirem. Dnes vše nasvědčuje tomu, že žádný neměla,“ přivítala diváky Fridrichová.

Anketa

Obstála Evropská unie jako instituce v současné ,,koronakrizi"?

1%
99%
hlasovalo: 30529 lidí

Poté připomněla, že mezi lidmi, kteří v České republice umírají po útoku pandemie koronaviru, převažují lidé starší sedmdesáti let. Nejednou došlo k tomu, že se senior nakazil v nemocnici, pak se vrátil do domova pro seniory a nakazil další klienty. Situace je prý o to horší, že vláda Andreje Babiše (ANO) nedokázala zajistit pro domovy ochranné pomůcky, dezinfekci a tak podobně. Domovy důchodců dostávají jen roušky, jež šijí lidé, kteří se snaží nečekat na to, až se premiér Babiš a jeho kolegové z vlády probudí, a snaží se pomoci sobě i svým spoluobčanům.  

„Ty roušky, které jsme rozdali, ty vůbec nebyly od státu, takže tady je role státu velmi špatná. Co se týče dodávání těch ochranných pomůcek i co se týče té koordinační a metodické pomoci,“ oznámila před kamerami členka koalice, momentálně vládnoucí v Praze, Milena Johnová z hnutí Praha sobě. Zklamaně přitom kroutila hlavou.

Ministři vlády se mezi sebou dohadují, kdo měl ochranné pomůcky pro domovy pro seniory zajistit. Zatímco ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) říká, že priority stanovovalo Ministerstvo zdravotnictví a to rozhodlo, že první dodávky mají jít k lékařům do nemocnic, a až pak do ústavů sociálních služeb, ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch oponuje, že ochranné pomůcky pro domovy měl zajistit Hamáček.

„Zatímco se ministerstva dohadují, nákaza se šíří do dalších a dalších domovů, např. do domova seniorů na pražském Chodově zanesl virus pacient z nemocnice, kde byl na ošetření a kde se jím nakazil,“ zaznělo také v reportáži veřejnoprávní televize.

Prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Jiří Horecký prohlásil, že u seniorů by stálo za zvážení, zda by nebylo správné testovat je na koronavirus předtím, než se z nemocnice vrátí.

Ještě minulý týden v pátek však ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na tiskové konferenci prohlašoval, že obsáhlejší testování seniorů není v plánu. Jen je prý potřeba klienty domovů pro seniory kontrolovat, a pokud se u někoho objeví příznaky, je nezbytné ho přímo v domově izolovat. Do nemocnice se podle pátečního vyjádření ministra mají senioři dostat až tehdy, pokud se jejich zdravotní stav zhorší.

Viceprezidentka již zmíněné asociace Daniela Lusková upozornila, že už v tuto chvíli není dost personálu, ani dost lůžek, na kterých by bylo možné pacienty izolovat. Je to nařízení vlády, my uděláme, co půjde, ale není to dobré řešení,“ zdůraznila.

Fotogalerie: - Vylidněné metro

Pražské metro pocítilo v důsledku bezpečnostních o...
Informační plakát o bezpečnosti ve vestibulu metra
Informační plakát o bezpečnosti ve vestibulu metra
Zaměstnanci metra dezinfikují madla eskalátorů
Dezinfikované madlo eskalátoru
Pražské metro pocítilo v důsledku bezpečnostních o...

Člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka reportáž Nory Fridrichové ocenil. Už se prý těší, jak ji za dobrou práci budou napadat lidé, kteří se často vyjadřují pro „bolševické Parlamentní listy“.

„Zálibně sleduji dávivé výhřezy bolševických Parlamentních listů a jejich prorežimních konkubín. Ne, žádná úchylka, jen radostná satisfakce. Čím větší álej, tím větší důkaz, že pořad jde správným směrem. Na jeho protagonisty tam zpravidla den poté zeširoka zvracívá jedna nula poplatnosti za druhou. Třeba Žantovský, co se ‚zasloužil o stát‘ před listopadem 89 stejně jako po něm. Tehdy za cenzuru svobodné Melodie, teď za Zemana. Až to dotáhl na státní metál. Hnusácké titulky, které vláčí veřejnoprávní stošedesátosmičku vytrvale bahnem „mediálních šmejdů“, by vydaly už na seriál. Z ryzí obsese nad kritickou a přitom vtipnou žurnalistikou plnou faktů, jež měří kmánu stejně jako pánu, žalostně bečí i Zemanova Ovce. Ví přece co a jak... Je z Haló novin. A jinde proti ní štve sám Kojzar Veselý s citrónem v čuni. Nejsou přitom sami, v rámci šplhu do vysněné ředitelny ČT se o publicistiku České televize i ‚168‘ rád a s gustem otře i Babišův cenzor Petrov,“ napsal Šarapatka na sociální síti Facebook.

Věří, že Nora Fridrichová by si zasloužila diplom za to, jak dobrou práci se svým týmem odvádí. Křik, který se ozývá po jejich pořadech, svědčí podle Šarapatky o tom, že svou práci dělá opravdu dobře. Tentokrát se na ni navalí nová vlna špíny za to, že ukázala holou pravdu, o tom jak premiér Andrej Babiš totálně nezvládá koronavirovou krizi.

Do protikladu k Babišově neschopnosti, o které Šarapatka nepochybuje, staví radní do protikladu občanskou solidaritu, snahu šít si roušky, sbírat dary na plicní ventilátory a tak podobně.

Ostatní zaměstnanci ČT by si prý z Nory Fridrichové mohli vzít příklad a klást premiérovi více otázek na jeho pravidelných tiskových konferencích, kde vysvětluje, co všechno vláda zařídila, zařídí a jak je stále on-line. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boris Šťastný: Co nejrychleji naočkovat co nejvíce lidí. Ale vázne to. Na nedostatku vakcín a neschopnosti EU ji zajistit!

22:50 Boris Šťastný: Co nejrychleji naočkovat co nejvíce lidí. Ale vázne to. Na nedostatku vakcín a neschopnosti EU ji zajistit!

ROZHOVOR Očkování proti covidu musí být striktně dobrovolné, nikdo nesmí být diskriminován. Bonifika…