Sazka jde do konkurzu, rozhodli její věřitelé

27. 5. 2011 19:16

Na loterijní společnost Sazka byl uvalen konkurz. Rozhodlo se o tom na schůzi věřitelů, která probíhala od pátečního rána a soud to následně potvrdil. Jednání se účastnili její věřitelé a generální ředitel Sazky Aleš Hušák. Činnost společnosti by měla pokračovat navzdory konkurzu.

Sazka jde do konkurzu, rozhodli její věřitelé

Konkurz navrhla společnost KKCG a následně se k ní přidal i největší věřitel Sazky The Bank of New York Mellon, který drží pětimiliardový dluh z dluhopisů. Nakonec bylo pro konkurz přes veškeré snahy o reorganizaci více než 80 procent věřitelů.

„Souhlasím, že lepším způsobem je vždy reorganizace. V tomto konkrétním případě se ale domnívám, že vzhledem ke stavu společnosti dlužníka, provedení reorganizace už není možné," uvedl Josef Cupka. Ten zůstane ve funkci prozatimního insolvenčního správce Sazky dle rozhodnutí soudu. Zároveň přebírá od představenstva pravomoce týkající se nakládání s majetkem firmy.

Činnost Sazky tím nekončí

Činnost Sazky by měla být zachována ovšem bez současného vedení. "Vyhlášení konkurzu samo o sobě není žádný důvod k odebrání licence," prohlásil ve čtvrtek ministr financí MIroslav Kalousek. 

Pro šéfa Sazky Aleše Hušáka konkurzem boj o Sazku ale nekončí. "Já chci říci, že tím to celé začíná, protože tam je pochopitelně řada možností odvolání a dalších věcí, takže to je pak nekonečně se vlekoucí právní příběh," vyjádřil se k tomu Hušák.

SLEDUJEME téma Sazka

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor:

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Vybírají poplatky i na pohřbu, za každou hodinu tanečních u vašich dětí.“ Senátor Valenta před klíčovým hlasováním udeřil na Petra Jandu a spol.

22:20 „Vybírají poplatky i na pohřbu, za každou hodinu tanečních u vašich dětí.“ Senátor Valenta před klíčovým hlasováním udeřil na Petra Jandu a spol.

V prosinci proběhla na půdě Senátu politická bitva, jejímž hlavním aktérem byl senátor Ivo Valenta a…