Senátor Goláň: Policisté nadržují Babišovi, nejsme právní stát

01.07.2022 9:46

Policisté v tomto týdnu odložili vyšetřování podezřelých reklamních plateb mezi Agrofertem a farmou Čapí hnízdo. Podle senátora Tomáše Goláně to ukazuje, že strážci zákona nadržují šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. A ukázal, proč si to myslí.

Senátor Goláň: Policisté nadržují Babišovi, nejsme právní stát
Foto: golan.cz
Popisek: Tomáš Goláň

V kauze skupiny Agrofert, která přes Čapí hnízdo nechala protéct desítky milionů korun za reklamní kampaň, policie dospěla k tomu, že bylo vše v pořádku, když skupina platila za reklamu i v době, kdy se Čapí hnízdo vlastně teprve stavělo. O peníze vydané na reklamu si posléze Agrofert snižoval daně. Do státní kasy tak nemusel platit tolik.

Senátor Tomáš Goláň se za to na policisty zlobí. Postup strážců podle něj neznamená nic jiného, než že policie nadržuje Andreji Babišovi. Byl to totiž právě Goláň, kdo v této kauze podával trestní oznámení pro podezření, že reklama byla jen zástěrkou a že podniky ze skupiny Agrofert, které za tyto služby platily, ve skutečnosti zajišťovaly Čapímu hnízdu v prvních letech potřebné výnosy.

„Je na tom jasně vidět, že u nás není právní stát. Jednotlivé případy jsou posuzovány naprosto odlišně. Podobně to dopadlo s kauzou dvou milionů, které zpronevěřila bývalá ministryně financí Alena Schillerová. Utratila je za osobní věci, které neměly cokoli společného s výkonem její funkce, třeba za známé focení s pávy. Orgány činné v trestním řízení tuto kauzu odložily, i když šlo o jasně definované prostředky ze státního rozpočtu určené na činnost Ministerstva financí,“ uvedl senátor v rozhovoru pro Seznam Zprávy.cz.  

„Znám také desítky žalob u správních soudů ohledně reklamy a vím, jak některé dopadly. Tyto reklamy fungovaly podle stejného scénáře. Na rozdíl od Čapího hnízda však byly doměřovány a zodpovědní lidé byli následně odsouzeni trestními soudy. Přitom tam šlo o 500 tisíc, milion, maximálně dva miliony korun. V Čapím hnízdě se bavíme o částce 272 milionů (součet úhrad za reklamu od společností ze skupiny Agrofert farmě Čapí hnízdo v letech 2010–2013, pozn. red.),“ pokračoval.

Upozornil, že podle znaleckého posudku byla reklama na Čapím hnízdě předražena o 190 milionů a i kvůli tomuto posudku se Goláňovi zdá, že policie jedná podivně. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Střelba, atentát. To přichází od těch „lepších“. To my, „dezoláti“, neděláme. Petrov udeřil

16:25 Střelba, atentát. To přichází od těch „lepších“. To my, „dezoláti“, neděláme. Petrov udeřil

Hudebník, pedagog, manažer a konzultant Vadim Petrov byl hostem Alex Mynářové v pořadu Podtrženo, se…