Senátor Láska je lhář, brání Trikoloru její předsedkyně

10.3.2022 10:42 dop.

Když se senátor Václav Láska před několika dny zamýšlel na souvislosti ruské války na Ukrajině, udeřil také do Trikolory, kterou označil za největší kolaborantské politické uskupení v naší zemi. Právě její voliči jsou podle něj největšími šiřiteli lží o válečném konfliktu. Jeho slova však nezůstala bez odezvy. Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová Zahradníková ho bezprostředně označila za lháře a manipulátora.

Senátor Láska je lhář, brání Trikoloru její předsedkyně
Foto: Archiv Zuzany Majerové
Popisek: Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová

„Senátor Václav Láska je exemplární ukázkou toho nejodpudivějšího způsobu provozování politiky. Využívat nelehkou a složitou situaci na Ukrajině ke stigmatizaci, nálepkování, osočování a ostrakizaci ideových a politických oponentů je naprosto nepřijatelné. Navíc to rozhodně nepřispívá k soudržnosti naší, už tak rozpolcené společnosti, ani politickému prostředí a politické kultuře v naší zemi,“ uvedla Majerová. 
 
Reagovala tak na tvrzení senátora Lásky, který voliče Trikolory označil za největší šiřitele lží o ruské invazi na Ukrajinu. „Ruská propaganda našla nový způsob svojí prezentace. Sociálními sítěmi se šíří nepravdivé zprávy o tom, jak ať už Češi nebo Ukrajinci vraždí na potkání Rusy nebo Bělorusy. Snaží se tak odvádět pozornost od zvěrstev, které páchají ruští vojáci na Ukrajině, směrem k narativu, kdy vraždí a zabíjí naopak Ukrajinci a s nimi i Češi. Zajímavé je, že největšími šiřiteli těhle lží jsou voliči Trikolory nebo Volného bloku,“ napsal senátor Václav Láska. 
 
 
S tím však Majerová rezolutně nesouhlasí a tvrdí, že jsme svědky zjednodušování vážné geopolitické situace, jež se sociálně, ekonomicky a materiálně více než bolestně dotýká občanů naší země. „Nikdo rozumný válku na Ukrajině nevítá, nejásá nad ní ani ji nepodporuje. Pokud se pojmenování příčin, souvislostí a hlavně následků války stává předmětem podpásové senátorské kritiky, něco v této zemi není v pořádku. Nechceme návrat časů, kdy byl povolený pouze jeden názor,“ uvedla Majerová a připomněla, že Trikolora primárně hájí zájmy naší země. „Právě to je povinností českých politiků. Středobodem našeho konání a uvažování jsou občané České republiky. Ne žádná jiná země či její představitelé, a to nejen na východ, ale i na západ od nás,“ dodala Majerová. 
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Karel Výborný

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

17:30 Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

Za poslední měsíce některým domácnostem a firmám vzrostly zálohy na energie na několikanásobek toho…