Skok v popularitě Andreje Babiše. Chválí ho už 60 procent občanů

26.05.2016 11:24

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš stále opanovává první příčku průzkumu popularity agentury STEM. V současné době je v oblibě u 60 procent lidí. S mírným náskokem tak vede před druhým premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) a ministrem obrany Martinem Stropnickým (ANO).

Skok v popularitě Andreje Babiše. Chválí ho už 60 procent občanů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

I přestože v březnovém průzkumu popularita Andreje Babiše mírně klesla (na 56 %), květnový průzkum potvrdil Babišovu popularitu a utvrdil jeho náskok na první příčce. Na druhé místo se vrátil po březnovém propadu Bohuslav Sobotka s 53 %. Následují Chovanec (52 %) se Stropnickým (51 %), který se propadl z březnové druhé příčky. Jeho procentuální zisk je však stále stejný.

K mírnému zlepšení hodnocení došlo kromě Sobotky i u ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka, i tak zůstává na pátém místě (43 %). Zlepšení zaznamenali i ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD), ministr dopravy Dan Ťok (ANO), ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD), ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO), ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) i ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). 

Celý průzkum ZDE

„Ani u ostatních členů vlády nedošlo k žádnému zhoršení hodnocení, což naznačuje, že vláda jako celek je nyní veřejností vnímána relativně pozitivně. Z dalších zjištění květnového průzkumu STEM vyplývá, že více než polovina veřejnosti hodnotí práci současné vlády za poslední období příznivě,“ podotýká průzkum.

Průzkum nepotvrdil ani mírné oslabení popularity u předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, k němuž došlo v březnu. V současné době je Tomio Okamura na stejných číslech jako na konci loňského roku (38 %). Lepší hodnocení mají i předseda KSČM Vojtěch Filip, místopředseda strany Pavel Kováčik či předsedové ODS Petr Fiala a STAN Petr Gazdík. Popularita předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska zůstává stále na patnácti procentech.  

Jak průzkum také ukázal, nejpevnější mezi sympatizanty strany je postavení Andreje Babiše (96 %), naopak nejméně pevné je postavení Miroslava Kalouska mezi sympatizanty TOP 09 (62 %).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyhodit z okna! Pavel Svoboda před Hradem burcoval dav proti Zemanovi. Hayato Okamura vzýval Masaryka a pak...

21:39 Vyhodit z okna! Pavel Svoboda před Hradem burcoval dav proti Zemanovi. Hayato Okamura vzýval Masaryka a pak...

Iniciativa Milion chvilek pro demokracii na poslední masové protivládní demonstraci na Letné mířené …