Slavná pěvkyně Pecková promlouvá: V jedné věci je prý EU naprosto dokonalá

16.07.2018 16:25

Mezzosopranistka Dagmar Pecková poskytla rozhovor internetové televizi DVTV. Hned na úvod prozradila, že je divná. Poté zdůraznila, že se cítí být občankou EU. V jedné věci totiž považuje Evropskou unii za naprosto dokonalou.

Slavná pěvkyně Pecková promlouvá: V jedné věci je prý EU naprosto dokonalá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie

„Já jsem divná,“ pravila mezzosopranistka Dagmar Pecková, když se snažila vysvětlit, proč ráda běhá. Prý si tím zvětšuje kapacitu plic.

Poté se poměrně kriticky vyjádřila k tomu, jak se v Česku nakládá s pěveckými talenty. Byla poměrně kritická. Má pocit, že mladí nadějní zpěváci jsou v Česku hned na startu své kariéry přetěžováni, a tím i ničeni. Mladí lidé by podle dámy měli zpívat romantické písně, barokní kusy a tak podobně, aby dbali o hygienu svého hlasu. Stejně tvrdá byla i k českým pěveckým školám.

Možná i proto na ni prý čeští hudební kritici „tolik házejí špínu“, zatímco ve Velké Británii je respektovanou umělkyní. Může v tom prý hrát roli i to, že čeští kritici vycházejí z řad lidí, kteří toho nedokázali tolik jako Pecková. Tak to alespoň vidí sama umělkyně.

I proto se rozhodla žít v Německu. „Dnes můžete žít a pracovat, kde chcete, pokud znáte jazyky, tak vám přece nikdo nemůže bránit. A v tom je ta Evropská unie naprosto dokonalá. Lidi mě za to strašně odsuzují, že žiju v Německu a furt tady něco kafrám a hodnotím,“ uvedla Pecková s tím, že EU má své dětské bolesti, ale je to dobrý projekt, za který se vyplatí bojovat. V České politice jí schází nějaký nástin cest, co dál.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel utopený ve splašcích? Michael Žantovský ohromil: Příměr o exprezidentovi. A o čem snil v dětství

20:13 Havel utopený ve splašcích? Michael Žantovský ohromil: Příměr o exprezidentovi. A o čem snil v dětství

Před třiceti lety se v těchto místech scházeli poslanci, kteří dávali právní rámec sametové revoluci…