Šlechtová promlouvá: Je pro mne opravdu velký zážitek, jakým způsobem je tento stát řízen

26.06.2018 9:52 | Zprávy

Zpravodajské služby by měly podle vlády v demisi získat nové pravomoci. Na svém zřejmě posledním zasedání dnes kabinet Andreje Babiše (ANO) schválil návrh novely zákona, která umožňuje zpravodajcům vytvořit vlastní systém odhalování lidí podle fotografií. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Zprávu převzala ČTK.

Šlechtová promlouvá: Je pro mne opravdu velký zážitek, jakým způsobem je tento stát řízen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedání sněmovny. Na programu byla novela školského zákona nebo fiskální pakt

Tajné služby by v případě, že novelu schválí i Parlament, mohly také získávat údaje od bank, které jsou chráněny bankovním tajemstvím.

Novela dává tajným službám také možnost lépe zabezpečit skryté identity prostřednictvím záznamů v informačních systémech a zajišťuje větší součinnost orgánů státní správy při poskytování informací

Chráněné údaje od bank by podle novely zpravodajci mohli získat bez vědomí banky. Informace získají tak, že o ně požádají prostřednictvím subjektu, který má sám oprávnění, tedy České národní banky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Pár dotazů

Není vám trapné teď kritizovat politiku ANO, tedy hnutí s kterým jste ještě nedávno vládli? A opravdu si myslíte, že důchodový systém je nyní a hlavně do budoucna stabilizovaný, a že mzdy rostou dostatečně s ohledem na zvyšující se životní náklady a zvyšování cen?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Obídek, rozhovor, pak už to nešlo. Mladá poslankyně ODS natočila den v práci. Nastal řev

20:15 Obídek, rozhovor, pak už to nešlo. Mladá poslankyně ODS natočila den v práci. Nastal řev

Video nově zvolené poslankyně Lucie Bartošové (ODS) z jejího prvního dne ve Sněmovně vyvolalo na sít…