Šok v Berlíně: „I oni jsou lidi!“ Černoch prodávající drogy má sochu v parku

04.11.2019 7:14

Na Görlitzer Park v berlínské čtvrti Kreuzberg, kterému místní říkají „Görli“, upírali pozornost lidé z různých koutů Německa. Objevila se tu třímetrová socha drogového dealera. Její autor Scott Holmquist tvrdí, že i drogoví dealeři si zaslouží naši solidaritu a mají lidská práva. Stejně jako členové krajně pravicového hnutí Pegida. Řadě policistů se z této úvahy vaří krev v žilách.

Šok v Berlíně: „I oni jsou lidi!“ Černoch prodávající drogy má sochu v parku
Foto: Twitter
Popisek: Socha drogového dealera v berlínském Görlitzer parku
reklama

Görlitzer Park je asi nejznámějším místem k odpočinku v berlínské čtvrti Kreuzberg. V těchto dnech se však na park neupírá pozornost kvůli odpočinku, ale kvůli soše drogového dealera, která se tu objevila. Stvořil ji francouzsko-americký umělec Scott Holmquist. Proč? Prý chtěl upozornit na to, že když se mluví o tom, že musíme být solidární např. s migranty a že všichni lidé mají lidská práva, pak to platí i o drogových dealerech. Informoval o tom server Deutsche Welle.

Holmquist akci uspořádal pod heslem „Solidarita a lidská práva – také pro obchodníky s drogami“. Sochu nazval „Poslední hrdina“. Po několika hodinách socha z parku zmizela.

 

 

Anketa

Je špatně, když politici nadávají novinářům ČT, např. z pořadu 168 hodin?

hlasovalo: 13468 lidí

Řadu lidí tři metry vysoká socha drogového dealera s mobilním telefonem v ruce pobouřila. Krev se vařila v žilách např. policistům, kteří s dealery drog bojují a snaží se jejich sítě rozbít. Mluvčí policejních odborů Benjamin Jendro prohlásil, že postavení sochy zločinci vysílá špatný signál společnosti. Jde podle něj o „facku našim kolegům, ale také obyvatelům, kteří kvůli zločincům mají strach a ovládá je nejistota“.  

Socha byla v Parku postavena v reakci na demonstraci krajně pravicového hnutí Pegida v témže parku o tři týdny dříve; stěžovali si na nemožnost dovolat se v tomto parku svých práv. Demonstranty chránilo na 14 policistů.

Holmquist na sebe upoutal pozornost nejen touto sochou, ale také výstavou o 13 afrických drogových dealerech a jejich složité cestě do Německa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…