Souboj starců. S Rychetským z Brna si ještě můžeme užít spoustu legrace, obává se komentátor

26.02.2021 17:55 | Zprávy

Novinář a komentátor Petr Holec ve svém článku pro INFO.cz poukazuje na problém tzv. soudcokracie, před níž již před lety varoval prezident Václav Klaus. V tomto případě jde o Ústavní soud a zejména o jeho předsedu Pavla Rychetského. „Ten nedostatkem času a peněz netrpí a o Babišovi může debatovat u sebe v kanceláři u vína.“ Podle Holce se Rychetský nikdy vůbec neměl stát soudcem. Promluvil také o „souboji starců“. A jaké nebezpečí hrozí opozici.

Souboj starců. S Rychetským z Brna si ještě můžeme užít spoustu legrace, obává se komentátor
Foto: Repro XTV
Popisek: Petr Holec

V politice dle Holce platí vždy jedno pravidlo: „Nechte jakoukoli státní instituci uzurpovat si pro sebe více moci, a už nikdy se o ni nenechá připravit. Ostatně zeptejte se třeba prezidenta Miloše Zemana, jenž o tom ví své. V posledním měsíci to potvrdil i Ústavní soud.“ Novinář tím naráží na nedávné zrušení částí volebního zákona, označení některých vládních restrikcí přímo za neústavní a v nejbližší době rozhodování o daňovém zákoně.

„Za všemi třemi ústavními případy stojí opozice, která dnes ovládá Senát. A která nyní prostě zjistila, že jí většina ústavních soudců ‚rozumí‘. Je to nebezpečný precedent, v němž primárně nejde o volební zákon, protiepidemické restrikce a případně o daňový balík, ale o ústavní roli Ústavního soudu.“ Ten jako by se, podle Holce, inspiroval prezidentem Zemanem, který se moci také nebojí.  

„Ano, některé vládní restrikce určitě pozbývaly logiku, jak už to v politice bývá. Ať se ale o ně serve parlament a případné nesmysly odhalují i média, ostatně vláda po kritice některé zákazy ‚narovnala‘ i bez Ústavního soudu,“ míní Holec.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: AZy

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Atentáty jako naše politická budoucnost? Šílené vyjádření Pekarové, surovost a hloupost

8:46 Atentáty jako naše politická budoucnost? Šílené vyjádření Pekarové, surovost a hloupost

TÝDEN V MÉDIÍCH Je s podivem, jaká možná vyjádření k pokusu o atentát na Donalda Trumpa mohla v Česk…