Soud! Xaver jde do války s Drahošem. Jde o ČT a vážný výrok

14.11.2020 10:24 | Zprávy
autor: nab

Rada České televize na svém středečním zasedání odvolala pětičlennou dozorčí komisi. O tom, zda se formuje opozice proti generálnímu řediteli České televize, ve svém youtubovém pořadu Xaver Live promluvil radní ČT Luboš Xaver Veselý. „Veškerá hysterie, která se spustila, je falešná,“ upozornil radní. Dozorčí komise jako poradní orgán podle něj selhala a neslouží zájmu koncesionářů. Uvedl i konkrétní důvody. Označil senátora Jiřího Drahoše za křivého lháře a manipulátora, který na sociálních sítích upozorňuje na údajný útok na veřejnoprávní televizi. Chystá se na něj za to podat trestní oznámení.

Soud! Xaver jde do války s Drahošem. Jde o ČT a vážný výrok
Foto: Archiv PL
Popisek: Luboš Xaver Veselý

Člen Rady ČT Luboš Xaver Veselý v úvodu reagoval na dotaz diváka, co říká na vyděšená slova předsedy dozorčí komise Rady ČT v rozhovoru pro Info.cz o tom, že hrozí konec České televize. Po krátkém zasmání spustil: „Mne to velmi překvapilo. Bývalý člen rady, který kandidoval znovu a nedostal se tam, psal i to, že už se zformulovala jasná opozice proti řediteli Dvořákovi, to jsou samozřejmě takové blbostí, to je klasická zášť,“ kroutil Veselý nechápavě hlavou.

Odvolání Dvořáka z čela ČT rozhodně není ve hře: „Kdyby se chtěla formulovat opozice proti Dvořákovi, tak by se rada usnesla a dohodla a mohla ředitele Dvořáka odvolat už dávno. Není to vůbec ve hře,“ ujistil.

Celá věc se podle jeho slov zbytečně zveličuje. „Dozorčí komise, přátelé, je poradní orgán vedle Rady ČT, který nemá právo vydávat nějaká rozhodnutí nebo správní řízení. Tito poradci mohou udělat usnesení o různých věcech a Radě je předkládat,“ připomněl.

Hlavní otázka, na kterou by se měli podle radního všichni ptát, je: Co dělala dozorčí komise pro Radu ČT doteď, a zda vúbec někdy na něco přišla?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…