Spor o vedení Českých drah. Filip zdůvodňoval svůj vztek na Ťoka

13.07.2018 19:03

Hostem pořadu Interview ČT24 byl předseda KSČM Vojtěch Filip. Hovořil především o dnešním konci členů dozorčí rady Českých drah.

Spor o vedení Českých drah. Filip zdůvodňoval svůj vztek na Ťoka
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Vojtěch Filip

„Určitě jsem spokojen, protože v České republice skončila vleklá krize, kdy tady byla vláda, která nezískala důvěru,“ sdělil k nočnímu hlasování o důvěře vládě Filip, jehož strana vládu tolerovala. Dnes však Filip kritizoval ministra dopravy Dana Ťoka (ANO), jenž odvolal z dozorčí rady Českých drah jejího předsedu Milana Ferance (ANO) a další členy. Ťok svůj krok zdůvodnil také nutnostní liberalizace. 

„Ta příprava té liberalizace má tu fázi, s tou fází jsme byli smířeni, tu jsme podporovali, že začíná stabilizací národního dopravce,“ podotkl Filip s tím, že mu připadá krok Ťoka příliš rychlý. „My jsme chtěli, aby ta stabilizace byla dokončena,“ poznamenal dále Filip.

Ten také zdůraznil, že by byl nerad, aby vláda skončila kvůli diskuzi o státním rozpočtu. „Je to základní zákon státu,“ řekl Filip a zkritizoval to, že nejsou konzultovány důležité věci. Nakonec přiznal, že konzultace proběhla, ale dané zdůvodnění pro něj bylo alarmující. Moderátor Daniel Takáč na to uvedl, že se ztratil ve Filipových slovech, který dnes hovořil kvůli této situaci o čistce a požadoval konec ministra dopravy Ťoka.

A proč by to podle Filipa vůbec měla vláda s KSČM konzultovat? „V dohodě je napsáno, že pro řešení některých problémů budou vybudovány expertní týmy,“ sdělil Filip. „Nejsme kývači,“ zdůraznil Filip a zopakoval, že by Ťok měl „padnout“.

Na otázku, zda lituje, že komunisté vládu podpořili, odpověděl neurčitě. „Takhle bych to neřekl,“ sdělil. Závěrem se pak Filip vyjádřil také k nepodpoře vlády ze strany poslance Zdeňka Ondráčka. Ten dnes svůj krok zdůvodnil tím, že se mu nelíbilo programové prohlášení vlády v oblasti bezpečnosti. I přesto, že on jako odborný garant v této otázce řekl, že s tímto bodem nesouhlasí, KSČM pro vládu hlasovala. „Chtěli jsme opustit ústavní krizi,“ sdělil Filip, jenž podle svých slov nevybízel Ondráčka k opuštění stranického orgánu. „Pokud se okres i kraj rozhodnou jinak, bude to k jednání,“ uzavřel. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

14:57 Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

Po neúspěchu Alexandry Udženiji ve volbě prvního místopředsedy ODS zavládl na víkendovém kongresu ne…