Starosta Prahy 4 se opřel do V Tower, vysokého mrakodrapu na Pankráci. Prý jde jen o peníze pro hamižného developera

26.03.2018 14:57

Když architekt Radan Hubička začal s projektem na Praze 4, nečekal zřejmě, že se o jeho práci bude hovořit tak negativně, jako to udělal tamní starosta Petr Štěpánek.

Starosta Prahy 4 se opřel do V Tower, vysokého mrakodrapu na Pankráci. Prý jde jen o peníze pro hamižného developera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání pražského zastupitelstva. Na programu je rozpočet na příští rok, odkup podílu v Pražských službách výměnou za podíl v Pražské teplárenské, výkupy pozemků pro metro D nebo petice proti omezení jízdy na kole v historickém centru metropole.
reklama

„A jak tam ti lidé budou jezdit a kam pošlou děti do školy a do školky? Hamižná developerská výstavba hnaná jen touhou po výdělku bez potřebné infrastruktury ničí město. Další rozvoj Pankráce je možný až po dostavbě metra D a to ještě jen podle přísných regulačních plánů, jako je tomu třeba ve Vídni. Radnice Prahy 4 si stojí za limity, které odsouhlasilo UNESCO před 10 lety," uvedl Štěpánek (SZ) na svém profilu na sociální síti Facebook.

V krátké diskusi, která se pod příspěvkem ocitla, následně reagoval i na mnohé připomínky pisatelů. „Petře, muže být developer jiný než hamizny, nebo hamizny už v sobě automaticky toho developera zahrnuje?" ptal se například David Fábry. „Hamižný developer = developerská výstavba hnaná jen touhou po výdělku bez potřebné infrastruktury a bez ohledů na okolí," odpověděl vzápětí Štěpánek.

V Tower je budovaný třicetipatrový 104 metrů vysoký mrakodrap se 130 byty na Pankrácké pláni v Praze 4, na dosud nezastavěné ploše severovýchodně od křižovatky ulic Pujmanové a Milevská, na hranici Krče a Nuslí (hlavní částí v Krči), nedaleko trojmezí s Podolím. Bude nejvyšším bytovým domem v Česku. 

Původně se projekt jmenoval Epoque Pankrác bytový dům a byl vlastněný firmou Epoque-Lancaster spadající do holdingové struktury zkrachovalé firmy ECM Real Estate Investments. Ta ho plánovala postavit už před ekonomickou krizí, její nástup a špatná finanční situace firmy však plány na několik let zmrazily. Nakonec projekt koupila z procesu insolvenční reorganizace v ECM společnost Aceur Investment se sídlem v Lucembursku, a to prostřednictvím nákupu společnosti Epoque-Lancaster, která byla přejmenována na V Tower Prague. Developerské řízení projektu provádí firma PSJ Invest. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

16:57 Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

Komentátor Marian Kechlibar pečlivě prostudoval nový návrh Evropské unie o „povinné solidaritě“ s up…