Starosta má „nas*áno v hlavě.“ A oni do toho motají rasismus! Slavný Čech drtí „levičáky“

13. 3. 2020 20:10

Slavný Čech, herní vývojář Daniel Vávra na sociální síti informoval o snaze novinářů a politiků z americké Demokratické strany, aby koronavirus nebyl označován za „čínský virus“ nebo „virus z Wu-chanu“, jelikož to je, podle nich, rasistické. Připsal i poznatek o starostovi Florencie, který před nějakou dobou nabádal občany svého města, „aby nebyli rasisti a aby každého Číňana objali“.

Starosta má „nas*áno v hlavě.“ A oni do toho motají rasismus! Slavný Čech drtí „levičáky“
Foto: Repro Facebook
Popisek: Herní vývojář Daniel Vávra
reklama

Anketa

Jak se zatím Babišova vláda zhostila boje proti koronaviru? (Hlasování od 11.3.2020)

95%
hlasovalo: 41213 lidí
Vávra na svém facebooku napsal o „pár perličkách z libtardího světa“. „V USA začali novináři a politici z Demokratické strany obviňovat každého, kdo označí Coronu za ‚čínský virus‘, nebo ‚virus z Wu-chanu‘, za rasistu. Jako seriously. Vůbec jim nevadí, že se dá snadno dohledat, že to ještě před týdnem dělali taky,“ započal.

A zmínil: „Čínská vláda v reakci na to začala tvrdit, že je virus určitě práce americké armády. O čemž zase ještě před týdnem tvrdili v ČT, že je to konspirační fake news.“

Tato informace se začala hromadně šířit na čínské sociální síti Weibo, kde v jednom z minutových klipů ve čtvrtek ředitel amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí Robert Redfield na kongresovém odpovídal na otázku, zda některé případy úmrtí zaviněné chřipkou ve skutečnosti nemohly být způsobené nemocí Covid-19. Redfield na to odvětil, že některé případy takto ve Spojených státech „byly diagnostikovány“.

Fotogalerie: - V4 a Covid-19

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš jednal...
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš jednal...
Premiér Česka Andrej Babiš a premiér Polska Mateus...
Premiér Česka Andrej Babiš a premiér Polska Mateus...
Premiér Česka Andrej Babiš a premiér Polska Mateus...

Právě tato nejasná odpověď stačila k přidání paliva do konspirační teorie, která v posledních dvou týdnech v Číně nabírala na popularitě, tedy že koronavirus nepocházel z Číny, ale mohl místo toho pocházet z USA. Analytici nyní podotýkají, že s tím, jak se ohnisko nového koronaviru přesunulo do Evropy a rozšíří se postupně po celém světě, tak se Čína podobnými akcemi bude snažit zamést to, že by zrovna ona měla vinu na šíření nemoci.

Následně Vávra přispěl poznatkem, proč je na tom asi dnes severní Itálie natolik špatně: „A pokud by vás zajímalo, proč je v Itálii takový průser, tak kupříkladu starosta Florencie má zjevně tak naprosto nasráno v hlavě (je to levičák, jaké překvapení), že když to v Číně propuklo a obyvatelé tohoto turistického centra projevovali obavy z čínských turistů, nabádal je, aby nebyli rasisti a každého Číňana objali,“ doplňuje.


Právě z Itálie a později i z Evropy se stalo nové epicentrum světové pandemie. Podle agentury AP dnes generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus již označil za nové centrum nákazy Evropu, namísto dosavadní Číny.

V Číně, kde nemoc vypukla, se nakazilo přes 80.000 lidí, z nichž přes 3000 zemřelo. Po Číně je však nyní nejvíce postiženou zemí zmíněná Itálie, kde je podle včerejší bilance přes 15.000 případů nákazy a kde nemoci podlehlo více než tisíc lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Haló, policie? Pomóóóc, dědek se nám pomát’. Sedí v kombajnu a nechce ven, že chytí koronavirus. Má tam dva rumy a slepici!“

4:44 „Haló, policie? Pomóóóc, dědek se nám pomát’. Sedí v kombajnu a nechce ven, že chytí koronavirus. Má tam dva rumy a slepici!“

Nevídaný ohlas přinesl náš úterní článek, ve kterém jsme zveřejnili tři příběhy vesnických udání. Vš…