Stát už nechce Labskou boudu. Nemá na ni

16.08.2011 7:03

Ministerstvo životního prostředí definitivně upustilo od záměru vykoupit Labskou boudu v Krkonoších a zbourat ji. Nemá na to peníze.

Stát už nechce Labskou boudu. Nemá na ni

Celý proces měl vyjít až na 90 milionů korun. Majitel budovy Martin Pumr ovšem už před několika týdny uvedl, že vleklé jednání se státem ukončí. "Zahájil jsem rekonstrukci interiérů, měním topení, záchody, podlahy a obložení," řekl Pumr Lidovým novinám. Novou část s 50 lůžky chce zpřístupnit už letos na konci roku.

V příštím roce by pak mohla být provedena celková rekonstrukce, na níž budou spolupracovat i studenti architektury z ČVUT. Největší překážkou projektu bude současná nedostatečná tepelná ochrana objektu a rozpadající se panely.

V rekonstrukci a přesto na prodej

Přestože se rodí plány na přestavbu Labské boudy, je stále ještě na prodej. "Stále je v naší nabídce," potvrdil Tomáš Rybáček z realitní agentury MT Progress. V jejím katalogu je od roku 2007, kdy začala jednání mezi majitelem a státem. Nejblíže dohody byly obě strany v roce 2008, těsně před podpisem ale jednání zkrachovala. "Chtěli nám prodat celou akciovku, což jsme odmítli. Mohly v ní po nich zůstat nějaké dluhy," řekl deníku tehdejší ministerský náměstek František Pelc. Od té doby se jednání vlekla.

S ministerským rozhodnutím se musí smířit i Správa Krkonošského národního parku (KRNAP). Ta přitom nejvíce prosazovala odkoupení kontroverzní stavby, její demolici a vznik menšího přístřešku.

Devítipodlažní Labská bouda vznikla po šesti letech výstavby v roce 1975 nedaleko místa původní vyhořelé Labské boudy. Při privatizaci majetku státního podniku Interhotely Krkonoše ji v roce 1996 získala dopravní firma Pumr & Ryba Transport - Spedition z Lázní Bělohrad na Jičínsku. Obří betonová hmota Labské boudy v krkonošské krajině od doby svého vzniku budí negativní emoce veřejnosti.

Psali jsme:

Drobil ještě neví, zda podpoří zbourání Labské boudy

Ministr Chalupa: Rok Ministerstva životního prostředí

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: par, čtk

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vážná věc.“ Co o Ficovi prohlásil Pavel? Analytik se vrátil před atentát

8:59 „Vážná věc.“ Co o Ficovi prohlásil Pavel? Analytik se vrátil před atentát

TÝDEN V MÉDIÍCH O slovenském premiérovi řekl český prezident, že jeho vítězství ve volbách je zklamá…