Štěch míří do důchodu. Přesto ještě pronesl v ČT pár slov k Vystrčilově cestě na Tchaj-wan

10.11.2020 21:27 | Zprávy
autor: vef

Senátoři zítra rozhodnou o novém vedení horní komory Parlamentu na příští dva roky. V čele by měl podle dohod jednotlivých frakcí zůstat Miloš Vystrčil z ODS. Vládní sociální demokracie nebude mít po prohře v letošních volbách v užším vedení žádné zastoupení. Místo po Milanu Štěchovi, který se po téměř 25 letech do Senátu neprobojoval, zůstane neobsazené. A právě se Štěchem hovořila v pořadu Interview ČT24 moderátorka Světlana Witowská.

Štěch míří do důchodu. Přesto ještě pronesl v ČT pár slov k Vystrčilově cestě na Tchaj-wan
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Štěch

„Z toho výsledku jsem byl nepříjemně překvapen, ale cítím se velmi dobře. Mám víc času pro sebe, pro rodinu a pro své záliby, takže řeknu, že si to tak nějak užívám,“ podotkl Štěch, který po svém neúspěchu míří do penze. „Důchod vyměřený zatím nemám,“ poznamenal. 

A skončil Štěch definitivně s politikou? „Neříkám, že definitivně, nedělám žádné prohlášení a závěry, ale předpokládám, že asi už v politice se nějak angažovat nebudu. Ale nechávám si otevřená vrátka, kdyby byl někde zájem, potřeba pomoci, tak bych to zvážil,“ dodal. O prezidentské volbě neuvažuje. „Myslím si, že by to nemělo velkou šanci,“ řekl. Štěch dále zůstává v předsednictvu sociální demokracie. 

V Senátu Štěch končí po 24 letech. Už tu hořkou pilulku spolkl a zapil? „Nikdy nic nezapíjím. Pro mě to nebylo nic hořkého. Mám hodně zálib, které souvisejí především s přírodou. A příroda kolem mého bydliště je nádherná,“ uvedl Štěch, jenž bydlí v jižních Čechách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…