Štěpánek se do televizní rady nedostal, tak aspoň píše stížnost. Na Moravcovu povolební show s Pithartem a Radičovou

08.10.2018 22:31

Velkou vlnu nevole ve společnosti i ze strany opozice vyvolala minulý týden zpráva o nominaci Petra Štěpánka do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Kritika se snesla na to, že Štěpánek veřejně publikoval, že ČT je „zločinecká organizace“. Štěpánek, který měl být nominovaný za hnutí ANO, následně svoji kandidaturu odvolal. To ale rozhodně neznamená, že by se o ČT přestal zajmat Jak informoval na svém Facebooku, v pondělí odeslal stížnost na Radu České televize.

Štěpánek se do televizní rady nedostal, tak aspoň píše stížnost. Na Moravcovu povolební show s Pithartem a Radičovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Štěpánek
reklama

Ve stížnosti se především odvolává k pořadu Otázky Václava Moravce ze dne 7. 10. 2018. To, že podle něho šlo o nesmyslnou diskusi, ve které všichni zúčastnění hosté, tedy konkrétně Iveta Radičová, Vladimíra Dvořáková a Petr Pithart, si vzájemně notovali, nechává stranou. Přiznává totiž, že to zajisté není porušením zákona ani etického kodexu ČT. Spíše to považuje za rys „dramaturgické nemohoucnosti České televize“.

Za zásadní ale považuje upoutávku na OVM. „Není prostě možné, aby praxí televize veřejné služby, jež má být zcela nestranná, bylo, že jednomu politickému subjektu, v tomto případě Pirátům, dělá nepokrytou PR reklamu, zatímco jinému politickému subjektu, v tomto případě SPD Tomia Okamury, poťouchlým střihem podstrkuje vinu za rozdělení společnosti. To už je za hranou,“ popisuje Štěpánek a dodává, že za hranou etického kodexu je to zcela jistě a podle něho i za hranou zákona.  

V tomto kontextu se odkazuje a svoje tvrzení podkládá především zákonem 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání, odkazuje k a paragrafu § 31 odst. 2, který ukládá provozovateli vysílání objektivní a vyvážené informace. Svoji argumentační linii dále opírá o zákon 483/1991 Sb., o České televizi, který podle něho v § 2  poukazuje na hlavní úkoly veřejné služby v oblasti televizního vysílání, tedy poskytovat „objektivní, ověřené, ve svém celku vyvážené a všestranné informace  pro svobodné vytváření názorů“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

18:16 Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

Senát ve středu večer schválil usnesení, které velmi ostře reagovalo na kauzu Vrbětice. Předcházela …