Stěžovali jste si na EET? Po tom, co vám od května zavede EU, vám možná přijde jako pohoda

31.12.2017 22:10

Podnikatelé se od května příštího roku mohou obávat dalšího byrokratického nařízení, které by podle některých názorů mohlo být daleko horší než například elektronická evidence tržeb. Píše o tom server Echo24.cz. Jde o nařízení Evropské unie o ochraně osobních údajů, známé pod zkratkou GDPR.

Stěžovali jste si na EET? Po tom, co vám od května zavede EU, vám možná přijde jako pohoda
Foto: archív autora
Popisek: klávesnice

Nové nařízení se týká živnostníků, firem, spolků, státních institucí, škol, úřadů i nemocnic. A mnozí živnostníci ani netuší, že se jich nařízení bude týkat. Dotkne se však každého, kdo má co do činění s osobními údaji. 

Původní text ZDE.

Například právník Tomáš Pauch pro server Echo24:cz uvedl, že naprostá většina společností nemá představu o všech osobních údajích, které má uloženy v různých databázích, tabulkách, elektronické poště nebo archivech. „Osobním údajem je cokoli, co se týká konkrétní fyzické osoby, což může být také velikost bot nebo údaj o poloze auta, mobilu,“ zmínil právník.

Za nedodržení evropské směrnice přitom hrozí pokuty až do výše 20 milionů eur. Firmy podle všeho budou muset upravovat interní procesy, připravovat vnitřní směrnice a dokumentace, udělat revize souhlasů a smluv a v mnohém zasáhnout i do struktury databází. Nutné je také posílení zabezpečení počítačové infrastruktury. 

Evropská komise nyní připravuje speciální webové stránky, které by měly být ve všech členských jazycích EU a měly by vysvětlit myšlenku nových pravidel ochrany dat. Stránky by měly rovněž obsahovat sekci s nejčastějšími otázkami a odpověďmi na ně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí

22:35 Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí

Nového primátora i koalici hlásí severočeský Jablonec nad Nisou. Je jím Jiří Čeřovský. Tak úplně nov…