Střílet do migrantů, nechat je aligátorům. Médii kolují drsné Trumpovy návrhy

02.10.2019 15:49

Podle amerických novinářů prezident Donald Trump v březnu zvažoval možnost, že by migranty při nezákonném překonávání hranice s Mexikem stříleli do nohou. Uvádí to novináři listu The New York Times Julie Hirschfeldová Davisová a Michael Shear.

Střílet do migrantů, nechat je aligátorům. Médii kolují drsné Trumpovy návrhy
Foto: Repro Youtube
Popisek: Americký prezident Donald Trump v OSN
reklama

Americký prezident Donald Trump se dlouhodobě snaží o radikálnější řešení protiimigračních opatření na hranicích s Mexikem. Podle novinářů Trump navrhoval svým poradcům, že by se hraniční zeď posílila vykopáním vodou naplněných příkopů, které by byly plné hadů nebo aligátorů, a požadoval od poradců vyčíslení nákladů, jak informuje web Novinky.cz.

Anketa

Karel Gott zemřel. Měl by mít státní pohřeb v katedrále sv. Víta, jak navrhuje premiér Babiš?

88%
12%
hlasovalo: 33353 lidí

Tyto poznatky se mají objevit v připravované knize Border Wars: Inside Trump’s Assault on Immigration, která vyjde příští týden. Dále Trump navrhoval, „aby zeď byla pod proudem a na jejím vrchu byly bodce, které by drásaly lidské maso“ nebo aby migranty stříleli. Jeho poradci mu podle novinářů vysvětlili, že střílet na migranty je nelegální, tak navrhl, že by „migranty stříleli do nohou, aby je to zpomalilo“. I to ale poradci odmítli jako nezákonné.

Kniha je souhrnem rozhovorů s poradci a zaměstnanci Bílého domu, kteří vypovídali v přísné anonymitě. Hovořili také například o „divokém týdnu prezidentova vzteku kvůli migrantům na hranicích“. Trumpova drastická řešení se ovšem realizace nedočkala. Slova pochopení pro něj měl ředitel imigrační služby Thomas D. Homan, podle kterého „byl jen prezident frustrovaný a chtěl, aby se to vyřešilo rychle“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…