Svět smí být jen jeden aneb indoktrinace propagandou ve školách v režii Člověka v tísni

31.08.2021 18:00 | Komentář

3.DÍL ZAMĚŘENÝ NA ČLOVĚKA V TÍSNI Už jsme se na tomto místě dvakrát věnovali aktivitám a finančnímu pozadí tzv. neziskové organizace Člověk v tísni (ČVT). Ona neziskovost, jak jsme viděli, je vskutku silně relativní, průměrný roční rozpočet ČVT obvykle přesahuje částku 2 miliardy, z čehož zhruba polovina pochází z českých veřejných zdrojů, tedy de facto z našich kapes – z přerozdělených daní. Posledně jsme došli k závěru, že je navýsost zajímavé, že zatímco celá země dva roky kvůli covidu takříkajíc stojí, šetří, hledá rezervy a snaží se to ekonomicky přežít, ČVT dostává i v těch covidových letech ze státních zdrojů víc a víc peněz.

Svět smí být jen jeden aneb indoktrinace propagandou ve školách v režii Člověka v tísni
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: "Exekučně zabaveno!" Z kampaně Zadlužené děti, kterou organizuje Člověk v tísni. Má podpořit novelu, která přenese odpovědnost za dluhy dětí do 15 let na rodiče.

Jako by právě ČVT byl důležitější než naše hospodářství, zdravotnictví, sociální péče, školství atd. Tato do nebe volající nehoráznost by zasloužila patřičné odezvy v podobě hlasů házených do volebních uren; odpověď na otázku, kdo za to může, co se týče přežírající se NGO ČVT, je nasnadě: neschopná, nebo ignorantská, nebo snad bojící se vláda. Ani jedna verze není příliš lichotivá.
 
 
Už v předchozích dílech jsme uvedli, že kromě nějakých prapodivných zahraničních aktivit se ČVT činí i na domácí půdě. Zde zejména v programové kapitole Vzdělávání a osvěta. Pro vaši informaci, za tento program utratil ČVT podle svých výročních zpráv za poslední 3 roky (z nichž část spadá do covidové éry) skoro čtvrt miliardy korun. Co pod onu shrnující hlavičku Vzdělávání a osvěta patří? Jmenujme jednotlivé projekty, jak je prezentuje sám ČVT: Globální rozvojové vzdělávání, Mediální vzdělávání, Migrace, Moderní československé dějiny, Aktivní občanství a dokumentární festival Jeden svět. Na ten navazuje specifická indoktrinační instituce Jeden svět ve školách.
 
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Výborný

Proč jste vlastně kandidovala do EP?

Dobrý den, neustále jste tvrdila a tvrdíte, jak chcete v EP hájit zájmy občanů, hlavně teda těch mladých, ale přitom chcete být eurokomisařkou. Proč jste tedy vlastně kandidovala do EP a myslíte to, co říkáte vážně? Já to třeba chápu tak, že EP je pro vás jen pojistkou, abyste nějakou funkci měla, k...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejméně špatný,“ ozvalo se. Vláda chce Síkelu v Bruselu

20:30 „Nejméně špatný,“ ozvalo se. Vláda chce Síkelu v Bruselu

Bude českou eurokomisařkou Danuše Nerudová, Marcel Kolaja, nebo Jozef Síkela? Vláda Petra Fialy měsí…