Vláda Petra Fialy (ODS) se podle aktuálních kroků zaměřuje na snížení emisí a podle všeho plánuje zavést emisní povolenky na pohonné hmoty od roku 2027. Jak však upozornilo několik ekonomů, tento krok by měl za následek zdražení benzínu, přičemž plná nádrž by mohla stát klidně i o 200 Kč více. Tento krok vyvolal kritiku od opozičních stran, zejména od Svobodných, jejichž předseda Libor Vondráček představil alternativní řešen
Podle mě máte pravdu oba tábory. Jeden tvrdí, že si většina lidí Euro nepřeje, druhý, že jsme se k němu zavázali. Nebylo by teda řešením, vyvolat znovu referendum o našem členství v EU a přijetí Eura? Prý se teď nějaký zákon o referendum chystá, podpoříte ho?
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.