Svrhněte režim, vyzval Netanjahu Íránce

15.06.2025 18:36 | Zprávy
autor: Miloš Polák

Napětí mezí Íránem a Izraelem nepolevuje. Server Times of Israel uvedl, že íránská odveta, která je odpovědí na izraelský úder na objekty určené na obohacování uranu i na údery na íránské objekty protivzdušné obrany, dopadá na severní a střední Izrael. Íránci se navíc obracejí na Irák s jasnou žádostí. Americký list The New York Times varuje, že se tento konflikt může proměnit ve velkou válku, do které by mohly být vtaženy Spojené státy i další mocnosti.

Svrhněte režim, vyzval Netanjahu Íránce
Foto: Repro Youtube
Popisek: Íránská raketa Fatáh 313

Počet izraelských obětí íránských odvetných úderů narostl na jedenáct. V severním a středním Izraeli se ozývaly sirény. Občanům byla adresována výzva, aby po dobu znění sirén zůstávali v krytech. Kromě jedenácti mrtvých server Times of Israel hlásí, že na 200 osob bylo zraněno.

Zásahové jednotky pracovaly v sutinách budov po zásahu íránskou raketou ve městě Bat Jam, jižně od Tel Avivu. Od brzkého rána 15. června. Současně Írán naléhá na Irák, aby Izraeli neumožňoval přelet raket a dronů nad vlastním územím.

„Zdůrazňujeme, že irácká vláda musí projevovat větší ostražitost a ochranu svých hranic a vzdušného prostoru, aby irácké území nebylo zneužito proti Íránské islámské republice,“ poznamenal íránský prezident Masúd Pezeškijan v telefonátu s iráckým premiérem Muhammadem Šíou as-Súdáním, uvádí se na webových stránkách íránského prezidentského úřadu.

Izrael však trvá na tom, že z existenčních důvodů musel na Írán udeřit. Íránská státní média však tvrdí, že bude-li Izrael v útocích pokračovat, bude odpověď íránského státu ještě mnohem tvrdší.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Denis​ Doksanský byl položen dotaz

Muslimští migranti

Já nevím, ale nejde naštěstí problém s muslimskými migranty mimo nás? Nebo oni se sem nějak hranou? Podle mě naštěstí ne. Kolik jich tu teď je? A to, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny není to pro nás vlastně vykoupení z toho, abysme nemuseli přijímat právě muslimské migranty? Myslím, že to tak bylo p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka se pochlubil AI vizí Česka a dostal tvrdou „facku“ od voliče

16:43 Kupka se pochlubil AI vizí Česka a dostal tvrdou „facku“ od voliče

Martin Kupka dnes ráno na X s nadšením odhalil, že AI není strašák, ale příležitost. Občanští demokr…