Tajný seznam ČT, kdo nesmí na obrazovku? Ekonom Pikora zjistil ohromující věc

27.08.2020 22:25

Ekonom Vladimír Pikora se na Facebooku vyjádřil k tomu, že byl spolu se svojí ženou, ekonomkou Markétou Šichtařovou, zařazen na seznam tzv. Českých elfů. „Zdá se, že některým lidem chyběly seznamy imperialistických a buržoazních živlů,“ poznamenal k seznamům vedeným ke sledování webů, které Čeští elfové prohlašují za dezinformační. Seznamy osob však podle něj nemají být pouze jejich doménou, jeden takový má mít i Česká televize a Pikora na něm prý rovněž figuruje. „Asi jsem mluvil proti euru, nebo málo chválil EU,“ zpytuje teď svědomí.

Tajný seznam ČT, kdo nesmí na obrazovku? Ekonom Pikora zjistil ohromující věc
Foto: Archiv MŠ
Popisek: Ekonomové Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora se svým potomkem při focení obálky pro jejich novou knihu Robot na konci tunelu

Anketa

Je špatně, když se lidé smějí zranění prezidenta Zemana?

95%
5%
hlasovalo: 13756 lidí
Pikora se podivil, co se o své ženě od Českých elfů dozvěděl: „Zajímavé je, že v monitoringu nepíšou, co jsme udělali špatně, kde jsme dezinformovali a podobně, oni jen píšou, že o nás píšou dezinformační weby, a tak se stalo, že čtu, že Šichtařová na ac24 píše.“ Elfům však měla ujít podstatná věc, a to sice, že na tento web Šichtařová vůbec nic nepíše.

„Tento web jen přebral její blog z iDNES.cz. Já nevím, jestli tento web informuje, že text přebral, nebo ho jen beze slova okopíroval, ale vím, že Markéta pro tento web NIC nepsala. To elfům nevadí, ti si jen udělali čárku nepohodlného živlu. Dali Markétu do kategorie ‚podporované subjekty a objekty‘, kde je mimo jiné i D. Trump, což je v očích mladých marxistů extrahříšník. Z jejich pohledu se má jistě za co stydět,“ popisuje ekonom.

„Dále se objevuje u položky ‚čí hlas je slyšet na Parlamentních listech‘, kde nejspíš opět citovali z toho samého blogu. Jenže tady jsem už i já. Ani nevím, čím jsem se provinil. Žádný článek jsem pro ně nepsal. I tady evidentně stačí jen to, že se člověk objeví na webu, a už je vinný, protože přede mnou je na seznamu europoslanec TOP 09 Luděk Niedermayer a za mnou primátorka Brna Markéta Vaňková,“ zní dále od Pikory k „elfskému“ seznamu.

„Nevím, k čemu jsou podobné seznamy dobré. Jen jestli jsem dobře pochopil české právníky, tak jsou protiústavní,“ doplňuje Pikora s tím, že zaznamenal, že by takovéto praktiky mohly skončit u soudu, jelikož se má připravovat žaloba. „Tak doufám, že dá chování elfů do právních mantinelů a já nebudu na seznamu nepohodlných osob,“ připojil.

Poznamenává, že takovýchto seznamů je u nás vedeno vícero. Vést si jeden z nich podle něj má i naše veřejnoprávní televize. „Zatím to naštěstí nejsou seznamy, koho popravit, ale jen kdo třeba nesmí na veřejnoprávní obrazovku. Tento týden jsem se zrovna potkal s jednou novinářkou, která mi říkala, že dříve pracovala v ČT a měli striktně zakázáno nás s Markétou pustit do záběru,“ vyjevil s tím, že sám nebyl v hlavních zprávách ČT alespoň deset let a po určité době se přestal objevovat i na obrazovkách zpravodajského kanálu ČT24.

Pikora si nyní prý připadá jako v době normalizace. „Jenže tehdy lidi věděli, který soudruh je zakázal a za co. To já nevím. Asi jsem mluvil proti euru, nebo málo chválil EU, nebo prostě jen pykám za manželku, která má prořízlejší ústa než já, a padla na mě kolektivní vina, jako když měl někdo v padesátých letech buržoazní původ a jako nedůvěryhodný lidu směřoval k jednotkám PTP,“ poznamenává s tím, že doufá, že se opět „vrátí svoboda“.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Proč nikdo z EU neinicuje jednání o míru?

Určitě je to s Putinem těžké, ale když se o to nikdo nebude pokoušet, jak jinak válku ukončit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

S plnou parádou: Zeman v Srbsku. Kosovo a Západ. Co jinde nezaznělo

21:02 S plnou parádou: Zeman v Srbsku. Kosovo a Západ. Co jinde nezaznělo

Prezident Miloš Zeman má za sebou svoji předposlední zahraniční cestu. Dvoudenní návštěva srbského B…