Tak Zeman bude zatínat pěst? Hrubá neslušnost, durdí se hlavní komentátor od Bakaly

27.12.2017 7:01 odp.

Vánoční hrozba prezidenta Miloše Zemana, neboli jeho zaťatá pěst, kterou pozvedl ve chvíli, kdy ve vánočním poselství hovořil o tom, že předčasné volby rozhodně vypsat nehodlá, pobouřila nejen řadu českých politiků. „Zaťatá pěst, to je gesto tak mimo žánr, jak jen může být. Ne mimo žánr vánočního projevu, to by bylo ještě na hodně dlouhé povídání, ale mimo žánr Vánoc,“ kroutil hlavou šéfkomentátor serveru Aktuálně.cz miliardáře Zdeňka Bakaly Jan Lipold.

Tak Zeman bude zatínat pěst? Hrubá neslušnost, durdí se hlavní komentátor od Bakaly
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Miloš Zeman se zúčastnil akce Sportovní hvězdy dětem 2017, která se tradičně koncem léta koná v areálu tenisového klubu Sparta Praha

„Pochybuji, že by prezident na sebe se svými blízkými pod stromečkem, s přáteli na vánoční procházce, ba v kostele odhodlaně šermoval pěstí. Bojovnou řeč těla si, když už, soudný člověk nechá na jindy. Na někdy úplně jindy,“ napsal komentátor na blogu Aktuálně.cz.

Podle Lipolda působilo Zemanovo gesto jako předem připravené. „Žádná spontánní improvizace, v lednu kandiduje na další pětileté období. Tohle bylo nejen jeho ‚vánoční poselství‘, ale i volební projev,“ řekl komentátor a dodal, že to byl vlastně takový Týden s prezidentem, jen bez Jaromíra Soukupa.

„Zeman dlouhodobě de facto pouze káže z mediálního bezpečí, z prostoru bez konfrontace s protikandidáty a bez jiných než přezdvořilých otázek,“ dodal. Vánoční projev prý tyhle nenáročné parametry naprosto splňuje. „Zaťatá pěst hlavy státu ale nikoli. To je ‚boj‘, tedy na druhý svátek vánoční z televizní obrazovky směrem k divákům neslušnost,“ řekl Lipold a ironicky připomněl, že Zeman opět prokázal svůj záhadný šestý smysl pro empatii. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Vaše rady nad zlato

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsi zmr*d.“ Je tu skutečně vážné varování mocným. Daniel Landa už vidí, co hrozí

16:05 „Jsi zmr*d.“ Je tu skutečně vážné varování mocným. Daniel Landa už vidí, co hrozí

Lidé podle Daniela Landy poslední dva roky žijí ve strachu. Strachu, co s nimi bude, protože systém …