Tak to bylo! Všechno řeknu. Babiš vykopl Čapí hnízdo už před soudem

12.09.2022 8:11 | Ze sítí
autor: vef

Někdejšího premiéra Andreje Babiše (ANO) dnes čeká soud v kauze Čapí hnízdo. I z toho důvodu svůj pravidelný pořad Čau lidi předtočil a diváci jej mohou vidět již ráno. „Samozřejmě jsem nic neudělal, a zásadně tu nepravdivou obžalobu odmítám,“ zmínil Babiš k dotační kauze. Někdejšího nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, jenž nakonec Čapí hnízdo k soudu dotlačil, označil za kariéristu, který rozhodl mimo jiné na základě Milionu chvilek pro demokracii.

Tak to bylo! Všechno řeknu. Babiš vykopl Čapí hnízdo už před soudem
Foto: Repro Youtube
Popisek: Andrej Babiš před zahájením procesu ve věci Čapí hnízdo

„Tento pořad předtáčím v neděli večer, protože dnes, 12. září 2022 od devíti hodin, sedím u soudu. Takže konečně se všichni dočkali, hlavně pan Rakušan, ministr vnitra, který se vyjadřuje k tomu procesu. A vylezl na střechu Ministerstva vnitra, aby ukazoval na kalendáři, že 12. 9., že  ‚Andreji, už je čas.‘ Nevím, proč mi tyká. Já si zásadně s členy organizovaného zločinu, což pan Rakušan je, netykám. Vážení přátelé, já jsem v pátek k tomu vystoupil, a četl jsem dlouho svůj názor na to, co se tady stalo. Takže, pokud jste to neviděli, tak si to dohledejte. Je to video, je to i text. Ale hlavně sledujte, prosím, mé vyjádření u soudu. A pochopíte, proč říkám, že to trestní stíhání bylo zpolitizované. Čapí hnízdo sloužilo dvakrát, před parlamentními volbami v roce 2017 a 2021, jako negativní informace o tom, že bych měl něco udělat,“ poznamenal Babiš úvodem svého pořadu.

„Samozřejmě jsem nic neudělal, a zásadně tu nepravdivou obžalobu odmítám. Já myslím, že každému musí být jasné, že 15 let stará kauza, kdybych nešel do politiky, tak nikdo o ní nikdy neslyšel,“ dodal a zdůraznil mimo jiné to, že dozorující státní zástupce Šaroch 30. srpna zastavil stíhání všech včetně něj.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

11:25 Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

Bývalý prezident Miloš Zeman s nakladatelstvím Olympia připravil reedici knihy Jak jsem se (ne)mýlil…