Telička si stěžoval: Debatu o brexitu ovládlo příliš emocí

23.06.2016 21:27

Česká televize po osmé hodině večer spustila speciál k Brexitu. Jako první se k tématu vyjádřil europoslanec Pavel Telička (ANO). Je přesvědčen, že Britové museli čelit nenávistné kampani a nemají dost informací k tomu, aby rozhodli o osudu své země. Přesto prý plně respektuje jejich právo se rozhodnout.

Telička si stěžoval: Debatu o brexitu ovládlo příliš emocí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie

„Já nemohu hovořit za vedení EU, ale jako europoslanci jsme si vědomi problémů, se kterými se Unie potýká, a bez ohledu na to, jak referendum dopadne, bude muset Evropská unie projít určitými změnami,“ poznamenal politik hnutí ANO na úvod. Následně si posteskl nad tím, že si Britové možná plně neuvědomují všechny důsledky svého rozhodnutí. „My tady máme v celé řadě zemí informační vakuum a v pozadí emoce, které ovlivňuje migrační krize,“ doplnil.

Británie je podle europoslance vyspělou demokracií a jako taková rozhodne o svém osudu v referendu. „I když referendum není o té otázce samotné, je to o současných problémech, o emocích. Osud Británie a do jisté míry i EU byl vložen do rukou britských občanů, kteří čelili emocionální kampani, mnohdy nenávistné kampani, která byla chudá na informace,“ pokračoval politik. Politika a politikaření převážily nad věcnými argumenty, posteskl si.

Nakonec zásadně odmítl myšlenku, že by voliči rozhodli o vystoupení z EU, ale politici by přesto trvali na setrvání ve svazku s Bruselem. „To by byla politická sebevražda,“ shrnul.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bůh zachránil Británii, zní nad prvními výsledy voleb. A fotka protažených obličejů redakce ČT

8:45 Bůh zachránil Británii, zní nad prvními výsledy voleb. A fotka protažených obličejů redakce ČT

Bůh opět zachraňuje Velkou Británii! Když si Britové volí za premiéra prolhaného klauna, tak ať si j…